iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 2. 2011
17:34 na ČT24

1 2 3 4 5

36 hlasů
7092
zhlédnutí

Prizma

Centrum pro inovace v oboru nanomateriálů a nanotechnologií — Tuk tuky – malé obratné asijské trojkolky budou brázdit i evropské ulice — Větrná energie získaná pomocí draků — Nový způsob prodeje ženské módy — Výhody a nevýhody kojení — Migréna v živém televizním přenosu

22 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Centrum pro inovace v oboru nanomateriálů a nanotechnologií

  0:54 do playlistu

  Centrum pro inovace v oboru nanomateriálů a nanotechnologií
  ČR - Zbrusu nové Centrum pro inovace v oboru nanomateriálů a nanotechnologií začalo nedávno fungovat v Ústavu fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského. Vědci si od něj slibují, že jim pomůže zdokonalit jejich nápady a objevy natolik, aby si našly cestu ke komerčnímu využití. Protože nanomateriálům prý patří budoucnost.

 • Tuk tuky – malé obratné asijské trojkolky budou brázdit i evropské ulice

  5:09 do playlistu

  Tuk tuky – malé obratné asijské trojkolky budou brázdit i evropské ulice
  Nizozemsko - Upoutaly vás na záběrech z asijských velkoměst malé, ale obratné trojkolky, jinak také zvané tuk tuky? Svézt se takovým vozítkem patří přímo k povinnostem každého turisty. Ale brzy budou brázdit podobné stroje i evropské ulice. Ale už si nedopřejete jejich charakteristický zvuk. Nizozemští výrobci se totiž rozhodli, že pro evropské podmínky je budou vyrábět s elektromotory.

 • Větrná energie získaná pomocí draků

  7:40 do playlistu

  Větrná energie získaná pomocí draků
  USA ? Větrná energie má hned několik pozitiv, která ji řadí na první místo ve vývoji nových technologií. Je relativně levná, obnovitelná a čistá. Jenže tohle všechno platí pouze, pokud vítr fouká. Nápady a technologický pokrok ale stále posunují hranice. V severoamerické Kalifornii vývoj pokročil o kus dál - energii tam chtějí získávat pomocí draků.

 • Hypnotizování – průkopník nového způsobu prodeje ženské módy

  10:40 do playlistu

  Hypnotizování – průkopník nového způsobu prodeje ženské módy
  Velká Británie - Není žádné tajemství, že obchodníci pořád vymýšlejí nové a nové triky, aby přilákali zákazníky a ulehčili jejich peněženkám. Je to úplná věda, která zaměstnává dost lidí. K nenápadným nátlakovým metodám teď přibylo dokonce hypnotizování. Průkopníkem nového způsobu prodeje je londýnský butik s ženskou módou.

 • Výhody a nevýhody kojení

  14:00 do playlistu

  Výhody a nevýhody kojení
  Velká Británie - O výhodách a nevýhodách kojení se vedou debaty dlouhá desetiletí. Zatímco dříve se prosazovalo brzké zavádění umělé výživy, v poslední době se klade důraz na to, aby matky své děti kojily naopak co nejdéle. Ale dokdy přesně? To je otázka, která proti sobě staví britské vědce, matky a pediatry.

 • Migréna v živém televizním přenosu

  18:37 do playlistu

  Migréna v živém televizním přenosu
  USA - Americká veřejnost se dozvěděla zase něco nového o migréně a to přímo v živém televizním přenosu. Reportérka losangeleské televizní stanice KCBS dělala nedávno živé vstupy z červeného koberce před sálem, kde se rozdělovaly hudební ceny Grammy. Najednou ale její řeč ztratila jakýkoliv smysl. Pojďte se s námi podívat, jak se to stalo, a co na to říkají lékaři.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související