iVysílání

internetový magazín
Premiéra:
26. 11. 2009
22:30 na ČT1

1 2 3 4 5

21 hlasů
3361
zhlédnutí

POKR

Podporované zaměstnávání — Ochranná známka výrobků — Centrum pro zahraniční spolupráci — EU – GEMS prostor pro IT firmy

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Podporované zaměstnávání

  1:33 do playlistu

  Podporované zaměstnávání
  Kdo by neznal film Rain man s nezapomenutelným Dustinem Hofmanem. Ovšem málokdo ví, že s autismem žije v naší republice zhruba 50 až 100 tisíc lidí. Pod poruchy autistického spektra patří i tzv. Aspergerův syndrom. Jedním z hlavních projevů Aspergerova syndromu je i obtížná komunikace, proto mají tito lidé velké problémy uplatnit své schopnosti na trhu práce. To ovšem není případ pana Alana Hájka, který umožnil Matěji Bálintovi pracovat v jejich společnosti jako masér. Ve firmě momentálně pracuje 22 zaměstnanců-specialistů ve svém oboru. Jedním u nich je i Aleš Jirák.

 • Rozhovor- 1. část

  6:36 do playlistu

  Rozhovor- 1. část
  Rozhovors s doc. Ladislavem Mejzlíkem, vedoucím katedry finančního účetnictví a auditingu VŠE v Praze o účetní závěrce, auditu, výhodnosti auditu pro menší firmy a vazbě auditu na dotace z EU.

 • Ochranná známka výrobků

  10:18 do playlistu

  Ochranná známka výrobků
  Do lékárny si asi většina z nás nejčastěji chodí pro léky. Sehnat se tady dají i nejrůznější zdravotní pomůcky, lékaři garantovaná kosmetika, doplňky ke stravě a další „zdravý prospěšný“ sortiment. A co takhle dvě porce svíčkové? Usmíváte se, že to není možné?! Ale ano. Od léta vám totiž ve více než dvou a půl tisících lékárnách po celé České republice nabídnou hned několik druhů sterilovaných jídel. Jedná se o nízkokalorické pokrmy s vyrovnanou strukturou sacharidů, bílkovin a tuků a dále jídla bezlepková – tedy vhodná pro celiaky, kardiaky či diabetiky.

 • Rozhovor- 2. část
 • Soutěž
 • Centrum pro zahraniční spolupráci

  17:22 do playlistu

  Centrum pro zahraniční spolupráci
  Zlínské centrum poskytuje podnikatelů servis v oblasti spolupráce s obchodními partnery v Číně. Služeb centra využívají především malí a střední podnikatelé, kterým pomáhá při zajištění vzorků atestu pro Evropskou unii, při vyjednávání obchodních podmínek s čínskou stranou, ale také jim zajistí přepravu a kontrolu zboží .

 • Daňový kalendář
 • EU – GEMS prostor pro IT firmy

  22:33 do playlistu

  EU – GEMS prostor pro IT firmy
  Vedle programu Galileo, je hlavním kosmickým programem EU program GEMS. Jde o sledování a měření Země z oběžné dráhy a využívání těchto údajů v mnoha aplikacích. České firmy mohou získat zakázky v rámci tohoto programu. V reportáži mluví i ředitel softwarové firmy, která se živí zpracováním dat z kosmu.

Přehrát vše

Související