POKR

26. listopad 2009

27 minut
POKR

26. listopad 2009

Obsah dílu

Podporované zaměstnávání — Ochranná známka výrobků — Centrum pro zahraniční spolupráci — EU – GEMS prostor pro IT firmy

Části dílu

01:33
Podporované zaměstnávání
  Kdo by neznal film Rain man s nezapomenutelným Dustinem Hofmanem. Ovšem málokdo ví, že s autismem žije v naší republice zhruba 50 až 100 tisíc lidí. Pod poruchy autistického spektra patří i tzv. Aspergerův syndrom. Jedním z hlavních projevů Aspergerova syndromu je i obtížná komunikace, proto mají tito lidé velké problémy uplatnit své schopnosti na trhu práce. To ovšem není případ pana Alana Hájka, který umožnil Matěji Bálintovi pracovat v jejich společnosti jako masér. Ve firmě momentálně pracuje 22 zaměstnanců-specialistů ve svém oboru. Jedním u nich je i Aleš Jirák.
  06:36
  Rozhovor- 1. část
   Rozhovors s doc. Ladislavem Mejzlíkem, vedoucím katedry finančního účetnictví a auditingu VŠE v Praze o účetní závěrce, auditu, výhodnosti auditu pro menší firmy a vazbě auditu na dotace z EU.
   10:18
   Ochranná známka výrobků
    Do lékárny si asi většina z nás nejčastěji chodí pro léky. Sehnat se tady dají i nejrůznější zdravotní pomůcky, lékaři garantovaná kosmetika, doplňky ke stravě a další „zdravý prospěšný“ sortiment. A co takhle dvě porce svíčkové? Usmíváte se, že to není možné?! Ale ano. Od léta vám totiž ve více než dvou a půl tisících lékárnách po celé České republice nabídnou hned několik druhů sterilovaných jídel. Jedná se o nízkokalorické pokrmy s vyrovnanou strukturou sacharidů, bílkovin a tuků a dále jídla bezlepková – tedy vhodná pro celiaky, kardiaky či diabetiky.
    13:28
    Rozhovor- 2. část
     16:50
     Soutěž
      17:22
      Centrum pro zahraniční spolupráci
       Zlínské centrum poskytuje podnikatelů servis v oblasti spolupráce s obchodními partnery v Číně. Služeb centra využívají především malí a střední podnikatelé, kterým pomáhá při zajištění vzorků atestu pro Evropskou unii, při vyjednávání obchodních podmínek s čínskou stranou, ale také jim zajistí přepravu a kontrolu zboží .
       22:09
       Daňový kalendář
        22:33
        EU – GEMS prostor pro IT firmy
         Vedle programu Galileo, je hlavním kosmickým programem EU program GEMS. Jde o sledování a měření Země z oběžné dráhy a využívání těchto údajů v mnoha aplikacích. České firmy mohou získat zakázky v rámci tohoto programu. V reportáži mluví i ředitel softwarové firmy, která se živí zpracováním dat z kosmu.
         Přehrát celé video
         Stopáž27 minut
         Další díl
         3. prosinec 2009

         Napište nám