Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

ČT získala v roli koproducenta čtyři Ceny české filmové kritiky

27. 1. 2014

Dvě ceny získalo drama Zdeňka Tyce Jako nikdy, když filmoví publicisté ocenili herce v hlavních rolích - Petru Špalkovou a Jiřího Schmitzera. Cenu pro nejlepšího herce ve vedlejší roli převzal Jiří Lábus za výkon ve filmu Viktora Tauše Klauni. Nejlepším dokumentem roku se stal podle kritiků snímek Show! režiséra Bohdana Bláhovce.

V sobotu 25. ledna 2014 byly již počtvrté vyhlášeny Ceny české filmové kritiky pro nejlepší celovečerní hrané a dokumentární filmy roku 2013.

V dvoukolovém hlasování 42 novinářů posuzovalo 26 celovečerních hraných a animovaných filmů a 16 celovečerních dokumentárních filmů.

Jako favorit do hlavního večera nastupoval snímek Hořící keř režisérky Agnieszky Holland s 10 nominacemi. Film Jako nikdy Zdeňka Tyce byl nominován v 6 kategoriích a Rozkoš Jitky Rudolfové a Klauni Viktora Tauše získaly shodně po 4 nominacích.

Nejvíce – šest ocenění si nakonec odnesl film Hořící keř, který získal Cenu české filmové kritiky 2013 jako nejlepší film roku, dále má cenu za nejlepší režii pro Agnieszku Holland, za scénář pro Štěpána Hulíka, kameru Martina Štrby, za hudbu Antoniho Komasy-Lazarkiewicze a Cenu ČFK za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli pro Jaroslavu Pokornou.

Cenu RWE pro Objev roku zároveň převzal talentovaný scenárista filmu Hořící keř Štěpán Hulík.

Dvě Ceny české filmové kritiky získalo drama Zdeňka Tyce Jako nikdy, když filmoví publicisté ocenili herce v hlavních rolích  - Petru Špalkovou a Jiřího Schmitzera.

Cenu ČFK pro nejlepšího herce ve vedlejší roli převzal Jiří Lábus za výkon ve filmu Viktora Tauše Klauni.

Nejlepším dokumentem roku se stal podle kritiků snímek Show! režiséra Bohdana Bláhovce a producentky  Pavly Kubečkové.

Konečné výsledky a také přehled hlasování všech novinářů a publicistů v jednotlivých kategoriích v obou kolech budou zveřejněny na webových stránkách Cen české filmové kritiky www.filmovakritika.cz.

Záznam předáváníwww.ceskatelevize.cz/porady/10755806202-ceny-ceske-filmove-kritiky/

PŘEHLED VÝSLEDKŮ

NEJLEPŠÍ FILM: Hořící keř (producenti: Tereza Polachová, Antony Root, Pavla Kubečková, Tomáš Hrubý)

NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM: Show! (režie: Bohdan Bláhovec, producent: Pavla Kubečková)

NEJLEPŠÍ REŽIE: Agnieszka Holland (Hořící keř)

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI: Jiří Schmitzer (Jako nikdy)

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI: Jiří Lábus (Klauni)

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI: Petra Špalková (Jako nikdy)

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI: Jaroslava Pokorná (Hořící keř)

NEJLEPŠÍ KAMERA: Martin Štrba (Hořící keř)

NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ: Štěpán Hulík (Hořící keř)

NEJLEPŠÍ HUDBA: Antoni Komasa-Lazarkiewicz (Hořící keř)

CENA RWE PRO OBJEV ROKU: Štěpán Hulík

Ceny české filmové kritiky vyhlašuje  profesní organizace filmových novinářů a publicistů Sdružení českých filmových kritiků o.s. Hlavními partnery 4. ročníku Cen české filmové kritiky jsou Česká televize, RWE a Státní fond kinematografie. Dalšími partnery pak jsou Barrandov Studio, Moët & Chandon, MAT Film Resort a Mowshe.

Další zprávy:

  • Filmový akcelerátor pro studenty

    27. 2. 2014

    Česká televize ve spolupráci s FAMU, FAMO a UTB vyhlašuje pitching dosud nerealizovaných studentských hraných filmů v min. délce 15 min za účasti zástupců ČT, pedagogů a studentů filmových škol. Nejlepšímu projektu bude nabídnuta koprodukce s ČT.

  • Koprodukční dokumenty ČT uspěly na Českých lvech

    24. 2. 2014

    Česká a filmová televizní akademie vybírala při hlasování v 21. ročníku výročních cen Český lev z 29 celovečerních hraných a animovaných filmů a 17 celovečerních dokumentů, uvedených do distribuce v roce 2013. Čtyři nejvyšší ocenění – České lvy – získaly tři koprodukční snímky České televize.

  • BERLINÁLE: Diváckou cenu si odnáší koprodukční film České televize Sametoví teroristé

    17. 2. 2014

    Hraný dokument Sametoví teroristé vypráví příběh lidí, kteří se rozhodli teroristickými útoky bojovat proti komunistickému režimu bývalého Československa. Vzpoura byla namířena proti baštám režimu i jeho představitelům. Divácká cena sekce Fórum festivalu Berlinale otevírá koprodukčnímu snímku ČT dveře na mezinárodní filmovou scénu.

  • ČT získala v roli koproducenta čtyři Ceny české filmové kritiky

    27. 1. 2014

    Dvě ceny získalo drama Zdeňka Tyce Jako nikdy, když filmoví publicisté ocenili herce v hlavních rolích - Petru Špalkovou a Jiřího Schmitzera. Cenu pro nejlepšího herce ve vedlejší roli převzal Jiří Lábus za výkon ve filmu Viktora Tauše Klauni. Nejlepším dokumentem roku se stal podle kritiků snímek Show! režiséra Bohdana Bláhovce.

  • Show! je nejlepším dokumentem

    27. 1. 2014

    Cenu české filmové kritiky za nejlepší dokument získal koprodukční snímek České televize Show! Pohled do zákulisí tuzemského zábavního průmyslu natočil Bohdan Bláhovec ve spolupráci s Tvůrčí producentskou skupinou Kamily Zlatuškové.

  • Česká televize si odnáší v roli koproducenta 60 nominací na Českého lva

    23. 1. 2014

    Třináct koprodukčních snímků České televize získalo celkem 60 nominací výročních cen Český lev. Soutěž pořádá Česká filmová a televizní akademie a v letošním 21. ročníku udělila celkem 75 nominací. Slavnostní předání cen proběhne v nové dramaturgii 22. února v Rudolfinu. Slavnostní večer bude Česká televize přenášet živě na programu ČT1.

  • Ceny české filmové kritiky předají kolegům i jejich držitelé!

    22. 1. 2014

    V sobotu 25. ledna 2014 budou v divadle Archa, v přímém přenosu ČT2, již počtvrté vyhlášeny Ceny české filmové kritiky, jimiž čeští filmoví publicisté ohodnotí nejlepší počiny uplynulého roku. Průvodcem večera bude moderátor Václav Moravec.

  • Debutující režisér Mádl, film o územním plánu Prahy i politický thriller Petra Zelenky. Filmové centrum ČT vrací návštěvníky do kin.

    20. 1. 2014

    Mádl, Zelenka, Krobot, Nellis, Špaček, Pavlásková, Sommerová, Tuček, to jsou jen někteří z režisérů, se kterými Filmové centrum České televize spolupracuje v roce 2014 na jejich nových snímcích.

  • Hrdinové legendárních Postřižin se vracejí. Česká televize chystá koprodukční film Krasosmutnění.

    16. 1. 2014

    Česká televize připravuje film Krasosmutnění, adaptaci stejnojmenné novely Bohumila Hrabala navazující na legendární Postřižiny. Projekt je výsledkem aktivní dramaturgie Filmového centra ČT. Autorem scénáře je Marek Epstein, režie se ujme Jiří Vejdělek, producentem bude Tomáš Hoffman. O látku projevili předběžný zájem i zahraniční producenti.

  • Cena RWE pro objev roku podle kritiků

    14. 1. 2014

    Již počtvrté budou letos vyhlášeny Ceny české filmové kritiky. Slavnostní večer, který proběhne 25. ledna 2014 v divadle Archa a který bude uvádět Václav Moravec, divákům zprostředkuje v přímém přenosu ČT 2 od 20:00 hodin.

 [ 201 - 210 ]  [ 211 - 220 ]  [ 221 - 230 ]  [ 231 - 240 ]  [ 241 - 250 ]