Kde jsem:

Novinky

Tiskové zprávy — Déčko pro rodiče — Česká televize

1. 10. 2014

Děti stále více využívají vlastní televizní zpravodajství

Se spuštěním dětského kanálu České televize vznikla i první česká zpravodajská relace zaměřená výhradně na děti. Pro Déčko ji připravuje zpravodajská ČT24 a informace o aktuálním tuzemském i zahraničním dění tak dnes adekvátní formou v pětiminutových Zprávičkách každý den získává každé třetí dítě ve věku od čtyř do devíti let.

Dětem uzpůsobené zpravodajství na kanálu ČT :D se denně skládá zhruba z pěti příspěvků, které jsou rozdělené na obdobné rubriky jako ve zpravodajských pořadech pro dospělé. Témata jsou však vybírána tak, aby nebyla neúměrně konfliktní a neobsahovala násilí.

Zprávičky se tak dnes stávají hlavním televizním pořadem, ze kterého se děti dozvídají o dění v Česku i v zahraničí. Minulý týden je v průměru sledovalo padesát sedm tisíc dětí ve věku 4-12 let. Na zářijové vydání Zpráviček se pak pravidelně dívalo každé třetí dítě ve věku 4-9 let.

 „Děti se více zajímají o společenské dění. Zprávičky jsou pro ně vhodným zdrojem informací. Navíc nyní přicházíme do vysílání i s novinkami, které děti více vtáhnou do pořadu, umožní jim lépe se orientovat v tématech a dávají jim větší prostor k vyjádření vlastního názoru. Například v rubrice Téma týdne zpracováváme přímo názory dětí, které píšou na web Zpráviček, a přidáváme k nim rady odborníků,“ říká redaktor a dramaturg ČT :D Petr Kopecký.

Svoje příspěvky do pořadu pak zasílají i televizní týmy, které působí při základních či středních školách. Redakce Zpráviček je obvykle upraví a zařadí do vysílání, novinkou je možnost u aktuálních témat propojit školní reportéry do Zpráviček přes telemost.  Redakce Zpráviček ale začíná spolupracovat i se zahraničními zpravodaji České televize, kteří pro děti zpracovávají reportáže ze světa.

Zprávičky mohou děti sledovat každý den od 18:40 hodin na programu ČT :D, jehož sledovanost od okamžiku spuštění stoupá, třetí týden v září se podíl sledovanosti Déčka v cílové skupině 4-12 let vyšplhal až na 28,09 %.

Alžběta Plívová, tisková mluvčí České televize

Přílohy

Zprávičky - názory dětí (268 kB)

Zprávičky moderátoři (1211 kB)

Zprávičky moderátor Petr Srna (1575 kB)

Další zprávy

1. 12. 2014Adventní kalendář pro celou rodinu. I spolužáky.
21. 11. 2014Studentské animace Ezopových bajek v podání Tomáše Töpfera ozdobí advent na Déčku
1. 10. 2014Děti stále více využívají vlastní televizní zpravodajství
18. 9. 2014Česká tvorba pro děti má velkou šanci uspět i ve světě
10. 9. 2014Děti Déčku
1. 9. 2014První rok Déčka oživil v Česku původní dětskou tvorbu
19. 8. 2014Česká televize dodá barvu všem příběhům o Křemílkovi a Vochomůrkovi
14. 8. 2014Tisíce dětí v České republice objevují památky a bojují proti černobílému Večerníčku
7. 8. 2014Déčko už sleduje téměř každé čtvrté dítě
30. 6. 2014Černobíl krade z Déčka barvy. O prázdninách tak uvede černobílé seriály i Večerníček.

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | | » (10)