Kde jsem:

Novinky

Tiskové zprávy — Déčko pro rodiče — Česká televize

22. 5. 2014

Krysáky milují i děti ve Finsku. A bodují nejen v podobě krátkých filmů.

O současnou animovanou tvorbu České televize mají stále větší zájem nejen čeští diváci, ale i zahraniční partneři. Důraz na kvalitní zpracování, které vychází z tradice české animátorské školy, otevírá krátkým dětským filmům dveře například ve Finsku, Německu, Vietnamu či na Taiwanu. Večerníček Krysáci díky svému dokonalému provedení uspěl nejen v zahraničí, ale i v tuzemsku, a to nově také v knižní podobě. Z právě skončeného veletrhu Svět knihy si knížka Krysáci jsou zase spolu odnesla ocenění za český bestseller v kategorii Česká beletrie pro děti a mládež.

Z nových animovaných příběhů České televize zaznamenávají největší úspěch právě Krysáci, a to nejen originálním příběhem, který se netypicky odehrává na městském smetišti, ale také loutkovým zpracováním. „Právě to zaujalo televize například v Polsku, Finsku či Kanadě, které se rozhodly zakoupit český seriál pro své vysílání. Dalším novým a zahraničně úspěšným večerníčkem jsou Žížaláci, které zakoupily televize například v Barmě, Finsku a v Brazílii, a kteří stejně jako v případě Krysáků zaujali unikátním námětem a prostorovou animací,“ vysvětluje obchodní ředitel České televize Hynek Chudárek.

„Jedná se o výtvarně hezky zpracovaný příběh, který je beze slov, což by podle mne animované filmy měly být. Podmínkou však je, že jsou dobře udělané, a tedy srozumitelné všem. Nám se to snad povedlo, a proto jsou Žížaláci tak žádaní i v zahraničí,“ říká výtvarník Vladimír Gál. A dodává: „Chtěl jsem vytvořit veselé vyprávění, kontrastující se smutnými věcmi, kterých je v dnešní době až příliš. Zároveň jsem ale chtěl, aby se děti u sledování nejen bavily, ale zároveň i něčemu přiučily. Zábavnou formou proto teď do příběhu zpracovávám téma ekologie. Žížaláci tak nově řeší například ovzduší znečišťující auta či kouřící komíny.“

Letos bude Česká televize v představování animovaných novinek pokračovat. Už na podzim odvysílá nové díly kresleného seriálu Štaflík a Špagetka. Kromě toho uvede nové řady seriálů Vynálezce Alva, Tarbíci, Králík Fiala, Bílá paní na hlídání, To si piš, je to myš!, Sedmives aneb Růžová holčička, Chaloupka na vršku, O skřítku Racochejlovi, Nejmenší slon na světě a příběhy Vosy Marcelky. Úspěch slaví také knižní vydání oblíbených dětských příběhů, kromě knížky Krysáci zase spolu jsou to například Chaloupka na vršku – Nové příběhy nebo čerstvá novinka, kniha Berta a Ufo.

Přílohy

Krysacka mapa smetiste (1390 kB)

Krysaci (796 kB)

Další zprávy

26. 6. 2014Česká televize spouští unikátní soutěž. Propojí pirátské vysílání, web, přírodu, památky i skauty a skautky.
13. 6. 2014Ovečky z Déčka slaví světové zlato
22. 5. 2014Krysáky milují i děti ve Finsku. A bodují nejen v podobě krátkých filmů.
2. 5. 2014Štaflík a Špagetka se vracejí na obrazovku. Česká televize představí na Anifilmu nové večerníčky.
14. 4. 2014Jak dětem vysvětlit podstatu Velikonoc zábavně a hravě? Pomůže Velikonoční kalendář České televize.
14. 4. 2014Novinky v nabídce HbbTV České televize myslí i na děti
26. 3. 2014Déčko si odváží stříbro z kreativní soutěže PromaxBDA Awards
6. 3. 2014Grafika nových kanálů České televize zaujala české i evropské poroty
19. 2. 2014Faktor U: Nový pořad na Déčku ukáže dětem kouzlo beatboxu nebo longboardingu
18. 2. 2014Faktor U

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | | » (10)