Kde jsem:

Novinky

Tiskové zprávy — Déčko pro rodiče — Česká televize

2. 5. 2014

Štaflík a Špagetka se vracejí na obrazovku. Česká televize představí na Anifilmu nové večerníčky.

Česká televize vyrábí po dvaadvaceti letech nové díly večerníčku Štaflík a Špagetka. Spolu s dalšími řadami animovaných pohádek na dobrou noc je představí už příští týden na festivalu Anifilm. Do jeho soutěžní sekce vysílá Husity Pavla Koutského.

Animovaná tvorba má v České televizi dlouholetou tradici, kterou se snažíme neustále rozvíjet a které můžeme konečně dávat díky dětské stanici i větší prostor ve vysílání. Od spuštění Déčka jsme tak například uvedli čtyři nové řady původních animovaných seriálů,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.Usilujeme o to, aby šlo o pestrý a živý formát. V současné době spolupracujeme s předními českými výtvarníky a animátory a zkoušíme různé moderní postupy. Jsem nicméně rád, že dokážeme navazovat i na skvělé a desetiletími prověřené řady a neztrácet kontakt s osobnostmi, jako je Zdenek Smetana,“ dodává Petr Dvořák s tím, že večerníčky i nadále patří mezi jedny z nejpoptávanějších původních formátů České televize ze strany zahraničních stanic.

Už na podzim by mohla Česká televize představit nové díly kresleného seriálu Štaflík a Špagetka. Ten se poprvé, ještě černobílý a s původním názvem Psí život, objevil na obrazovkách už v roce 1971, druhá řada pak pokračovala o jednadvacet let později. Stejně jako na nových dílech se na ní autorsky podíleli Alena a Jiří Munkovi.

Výtvarnou podobu Štaflíkovi a Špagetce vtiskl už v sedmdesátých letech Zdeněk Smetana a nejinak je tomu u pokračování seriálu. Zdenka Smetanu, který letos na Anifilmu získá cenu za celoživotní dílo, připomene Česká televize v Třeboni i jinak a návštěvníkům festivalu nabídne přehlídku jeho tvorby.

Vedle Štaflíka a Špagetky Česká televize na Anifilmu uvede i nové díly dalších večerníčků, jako je Vynálezce Alva, Tarbíci, Králík Fiala, Žížaláci, Bílá paní na hlídání, To si piš, je to myš!, Sedmives aneb Růžová holčička, Chaloupka na vršku, O skřítku Racochejlovi, Nejmenší slon na světě nebo Vosa Marcelka. Večerníček, který příští rok oslaví padesát let své televizní existence, je tak neustále živým a pestrým formátem.

V rámci programu Totální animace pak festival Anifilm připomene tvorbu Pavla Koutského, mimo jiné filmy České televize Halali, Do pohádky a Doktor Animo.

Alžběta Plívová, tisková mluvčí České televize

Přílohy

Z nove rady Staflika a Spagetky_1 (90 kB)

Z nove rady Staflika a Spagetky_2 (108 kB)

Z nove rady Staflika a Spagetky_3 (65 kB)

Další zprávy

26. 6. 2014Česká televize spouští unikátní soutěž. Propojí pirátské vysílání, web, přírodu, památky i skauty a skautky.
13. 6. 2014Ovečky z Déčka slaví světové zlato
22. 5. 2014Krysáky milují i děti ve Finsku. A bodují nejen v podobě krátkých filmů.
2. 5. 2014Štaflík a Špagetka se vracejí na obrazovku. Česká televize představí na Anifilmu nové večerníčky.
14. 4. 2014Jak dětem vysvětlit podstatu Velikonoc zábavně a hravě? Pomůže Velikonoční kalendář České televize.
14. 4. 2014Novinky v nabídce HbbTV České televize myslí i na děti
26. 3. 2014Déčko si odváží stříbro z kreativní soutěže PromaxBDA Awards
6. 3. 2014Grafika nových kanálů České televize zaujala české i evropské poroty
19. 2. 2014Faktor U: Nový pořad na Déčku ukáže dětem kouzlo beatboxu nebo longboardingu
18. 2. 2014Faktor U

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | | » (10)