Kde jsem:

Tiskové zprávy — Déčko pro rodiče — Česká televize

19. 8. 2014

Česká televize dodá barvu všem příběhům o Křemílkovi a Vochomůrkovi

Česká televize postupně obarví všech třináct původních a dosud černobílých epizod Pohádek z mechu a kapradí. První čtyři díly budou moci diváci spatřit již v příštím roce, v rámci oslav padesátého výročí Večerníčku. Práce na zbylých devíti dílech budou probíhat až do roku 2017. Původní černobílé epizody připomene ČT :D a ČT2 již poslední prázdninový týden.

„Večerníček je jedinečný formát, na kterém již vyrostlo několik generací a Česká televize si uvědomuje svou zodpovědnost za péči a uchování tohoto pokladu české animované tvorby i pro nadcházející generace. Pro děti, které dnes již nejsou zvyklé na černobílé příběhy, budou barevné Večerníčky jistě atraktivnější. Kromě toho navazujeme na tu nejlepší tradici české školy animace natáčením nových dílů oblíbených večerníčkovských příběhů. Příkladem jsou nové epizody kultovního seriálu Štaflík a Špagetka, taktéž z dílny Zdeňka Smetany, které diváci uvidí už letos na podzim,“ vysvětluje generální ředitel České televize, Petr Dvořák. První čtyři díly obarvených Pohádek z mechu a kapradí odvysílá Česká televize v příštím roce.

„Těší mě, že kreslené postavičky Křemílka a Vochomůrky děti baví i dnes, téměř půl století poté, co se poprvé objevily na televizních obrazovkách. Pevně věřím, že si nové barevné epizody získají diváckou přízeň minimálně na dalších padesát let,“ říká výtvarník a režisér oblíbeného Večerníčku Zdeněk Smetana, který na celý proces kolorování dohlíží.

První díl Večerníčku Pohádky z mechu a kapradí měl v Československé televizi premiéru 6. října 1968. Od té doby se hrdinové z pařezové chaloupky dočkali celkem devětatřiceti epizod, z nichž černobílých je prvních třináct. Námětem pohádek byla knížka Václava Čtvrtka. Postavičky nakreslil a příběhy režíroval Zdeněk Smetana, hudbu složil Jaroslav Celba a hlas propůjčila Jiřina Bohdalová. Ještě předtím, než se grafické centrum České televize pustí do kolorování, připomenou poslední srpnový týden programy ČT :D a ČT2 úvodní černobílé epizody. Stane se tak v rámci vyvrcholení velké prázdninové hry Zachraňte duhu. Motiv ztrácení barev z dětského programu ČT :D podpoří i černobílá znělka Večerníčku.

Přílohy

Pohádky z mechu a kapradí barevné (540 kB)

Pohádky z mechu a kapradí čb (815 kB)

Večerníček čb (261 kB)

Další zprávy

14. 5. 2020Matouš Ruml provede děti po Datové Lhotě. Déčko přispěje k rozvoji počítačové gramotnosti novým seriálem
11. 5. 2020Myšák Anymaus naučí děti animovat
5. 5. 2020Tajemné příběhy dětí vězněných v Terezínském ghettu objeví Déčko
26. 3. 2020Anketa o nejlepšího učitele vrcholí. Kdo získá tituly Zlatý Ámos a Ámos sympaťák?
2. 1. 2020Kultovní Večerníček má narozeniny. Děti jej před usnutím sledují již pětapadesát let
22. 10. 2019Bílá paní na hlídání vezme děti v nových dílech večerníčku na fotbal i do hor
30. 8. 2019Déčko pomáhá dětem orientovat se ve světě, který je obklopuje
14. 8. 2019Do konce letní hry Déčka zbývá dva a půl týdne. Hráči už zaregistrovali přes sto tisíc hesel
16. 7. 2019Déčko nabídne první detektivní seriál pro děti. Ve vzdělávání se zaměří na kulturu a umění
27. 6. 2019Letní hra začíná: Na Déčku blednou barvy, hmyzáci je zachrání jen s pomocí dětí

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | | » (11)