Jak naladit nové Události v regionech?

Nové krajské relace si vyžadují také nové naladění. K tomu, abyste mohli sledovat zpravodajství ze svého okolí, je proto potřeba naladit správnou verzi programu ČT1, který pořad vysílá. K dispozici jich máte celkem pět.

Ke sledování zpravodajství na míru je potřeba, aby si diváci naladili právě „svou Jedničku“, tedy zvolili správnou verzi programu ČT1 z celkem pěti možných. V případě zájmu o dění z moravské metropole je třeba vybrat v předvolbě stanic kanál ČT1 označený písmeny „JM“, tedy zkratkou pro jižní Moravu. Obdobně zpravodajství ze severní Moravy a Slezska pod zkratkou „SM“, jihu a západu Čech pod označením „JZC“ a severu a východu Čech s přívlastkem „SVC“. Stanice ČT1 bez dalšího zpřesnění nabízí páteřní mutaci pořadu, která nabízí zprávy ze středních Čech, z Prahy a výběr z regionů.


Naladěním regionální verze programu zůstane Jednička po celý den stejná s výjimkou vysílání podvečerních Událostí v regionech. Divákům poskytuje Česká televize rovněž možnost sledovat regionální zprávy i bez příjmu televizního signálu. Živě a zpětně z archivu je naleznou online na webu ČT a dále zpětně v aplikacích iVysílání.

studio pro regionální vysílání

Návod na přeladění pro konkrétní příjmy signálu

Pozemní vysílání DVB-T2

Buď využít funkci automatického ladění, které ale může změnit čísla předvoleb u ostatních programů, nebo pokud víte, na kterém kanálu (kmitočtu) vysílání České televize přijímáte, tak naladit program ručně.


Je také možné, že zrovna Váš televizor či set-top-box umí doplnit nové programy do nabídky automaticky. Všechny možnosti najdete vždy popsány v návodu k vašemu přijímači.

Společná televizní anténa

Zařazení nových regionálních verzí programu ČT1 do televizního rozvodu v domě proběhne buď automaticky (s nutností naladění domácího TV přijímače nebo set-top-boxu stejně, jako v případě příjmu DVB-T2 vlastní anténou), nebo je k němu potřeba vyzvat správce objektu, respektive správce rozvodu společné televizní antény.

Satelit

Regionální verze programu ČT1 může na svém TV přijímači nebo set-top-boxu naladit každý, kdo využívá příjem signálu DVB-S2 z platformy Skylink. Pokud máte aktivovaný automatický systém ladění FastScan, dojde k přidání nových programů do nabídky automaticky. Nové regionální verze naleznete pod čísly předvoleb 163 (CT 1 JZC HD) a 164 (CT 1 SVC HD), stávající pak pod čísly 161 (CT 1 JM HD) a 162 (CT 1 SM HD).


Pokud funkci automatického ladění aktivovanou nemáte, je potřeba provést ruční naladění (dle návodu k vašemu přijímači).


Pokud sledujete programy ČT na jiné satelitní platformě, než je Skylink, řiďte se informacemi od vašeho poskytovatele. Ten by vám měl sdělit termín zařazení nových programů do nabídky.

Kabelová televize

Jestliže využíváte k příjmu televizního signálu služeb některého kabelového operátora, řiďte se informacemi od tohoto poskytovatele. Měl by vám sdělit termín zařazení nových programů do nabídky.

IPTV - digitální televize

Využíváte-li digitální televizi přes IP protokol (služby O2TV, T-Mobile TV, Vodafone TV a další), řiďte se informacemi od Vašeho poskytovatele. Ten by Vám měl sdělit termín zařazení nových programů do nabídky.

iVysílání

Události v regionech můžete sledovat také bez příjmu televizního signálu. Jednotlivé krajské relace si můžete spustit v internetové službě České televize iVysílání, a to živě i zpětně z archivu.

HbbTV a mobilní aplikace

Stávající regionální verze programu ČT1 jsou dostupné také v HbbTV a mobilních aplikacích, nové verze do nich budou brzy zařazeny.

Nevíte si rady? Poradíme Vám

Nedaří se Vám zprávy z Vašeho kraje naladit? Obraťte se na Divácké centrum České televize, které je Vám k dispozici od pondělí do pátku od 7:30 do 17:30 hodin.