TV program Osobní program  
 

Rozhovor se skupinou Gipsy.cz

Gipsy.cz

Můžete se několika větami představit?
V čele kapely stojí romský rapper a zpěvák Radoslav „Gipsy“ Banga, který se na hudební scéně pohybuje od svých třinácti let. Na housle hraje a zpívá spolutvůrce projektu Gipsy.cz Vojta Lavička (známý z někdejších Deep Sweden či Álom). Dalšími členy kapely jsou kontrabasista Jan Surmaj a kytarista a akordeonista Petr Surmaj. Kapela vyniká svým energickým koncertním projevem, který koření notnou dávkou osobitého humoru a sebeironie.

Sledovali jste minulý přímý přenos z eurovizní soutěže? Které vystoupení se vám nejvíc líbilo? Během vysílání přímého přenosu jsme bohužel měli vystoupení. Ale podle ohlasů v tisku a mezi našimi známými to prý bylo velmi veselé. :-)

Kdo a co vás nejvíc zaujalo?
Podle ukázek jednotlivých národních zástupců, které jsme zachytili v televizním vysílání, se zdá, že se do finále nedostaly příliš hudebně originální nebo alespoň osobití interpreti. Vzpomínáme si tedy spíše na neurčitý sled výrazných, až výstředních kostýmů a účesů – ze soutěžních skladeb jsme ale slyšeli jen několikavteřinové úryvky.

Myslíte, že u diváků evropské soutěže vyhrává spíš show, rytmus, nebo melodie?
Momentálně jednoznačně show, protože to bylo asi jediné, co dokázali soutěžící na Eurovision Song Contest 2007 nabízet vrchovatou měrou. My ale věříme, že nejvíce evropské (a jakékoli jiné) publikum osloví ten, který nabídne všechny zmíněné elementy v jednom výhodném balíčku. :-) Proto jsme také přesvědčeni, že Gipsy.cz má stále Eurosongu co nabídnout.

Na jeviště si můžete přivést ještě další dvě osoby. Už jste si je vybrali?
Výběr ještě nemáme uzavřený – a i kdybychom měli, neprozradíme nic. Nechte se překvapit!

Hazardujete v životě, nebo jste spíš opatrní?
Bez patřičného stupně rizika se v pop music neobejdete. Neradi bychom ale překračovali tenkou linii, která odděluje riziko od hazardu.

Baví vás soutěžit?
Jistě. Nezapomeňte, že se bavíte se skupinou, jejíž zpěvák si vybudoval pověst výhrami v rapových battlech. Poslyšte, co kdybychom místo Eurosongu uspořádali Eurobattle? :-)

Jak vidíte své šance?
Na rozdíl od zbytku světa je vidíme zblízka a musíme vám říct, že jsou enormní, skoro se nám nevejdou do pouzder na nástroje!

 

Vysílání:

Eurosong 2008
sobota 5. 7. 2008 ve 21:25 na ČT2

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu
Nastavit připomenutí Přidat do Osobního programu

Stopáž: 52 minut
Rok výroby: 2008
PST

Novinky

25. 05. '08

Vítězem letošní Eurovision Song Contest je Dima Bilan s písní Believe! Eurovize se tak v příštím roce přesune do Ruska. Gratulujeme!

23. 05. '08

Druhé semifinále již proběhlo a pro nás bohužel ne příliš dobře. Tereza Kerndlová s písní Have Some Fun se do finále neprobojovala. Přesto předvedla velkou show a vy se těšte na finále!

21. 05. '08

Máme za sebou první semifinále a vidět vše z Bělehradské arény byl opravdu zážitek. Do finále se z devatenácti zemí probojovalo těchto deset zemí : Řecko, Finsko, Izrael, Rumunsko, Bosna a Hercegovina, Arménie, Azerbajdžán, Polsko, Norsko a Rusko. Počkejme si na čtvrtek jak vše dopadne v našem semifinálovém kole! Diváci ČT již v tomto kole mohou hlasovat, samozřejmě platí pravidlo, že hlasování pro vlastní zemi je nemožné.

archiv zpráv

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 1250