TV program Osobní program  
 

Iva Frühlingová

Iva Frühlingová

Iva Frühlingová se narodila 11. 5. 1982 v Litvínově. Ivin dědeček z otcovy strany se narodil ve Francii a vnučce o této zemi často vyprávěl. Iva se do dědečkova vyprávění o Edith Piaf, Jacquesovi Brelovi a Eiffelovce zamilovala a od té doby snila o tom, že pozná Paříž. Ve svých čtrnácti letech se do Paříže dostala díky konkurzu francouzské modelingové agentury. Od té doby žila Iva v Paříži, kde se svými přáteli založila skupinu Turn Over. Demonahrávka s jejím zpěvem se dostala do rukou předních francouzských producentů Michéle Eliho a Thierryho Saida. Jejich spolupráce vyústila do podepsání smlouvy na 4 alba s vydavatelstvem Virgin Records. První sólové album s názvem Litvínov zaznamenalo ve Francii a Belgii mimořádně příznivý ohlas a nasazené singly „Oú Tu Veux Quand Tu Veux“ a „La Muerte“ úspěšně bodovaly v hitparádách obou zmíněný zemí. Albu se velice dařilo i v Česku a za svou prodejnost už dostalo Zlatou i Platinovou desku. V roce 2004 se Iva přestěhovala z Paříže zpátky do České republiky. V roce 2005 se svou doprovodnou kapelou hostovala na koncertním turné Anny K., v červenci pod producentským dohledem Creative Music House natočila v jejich bratislavském studiu svou druhou sólovou desku Baby Doll, která se na trh dostala v listopadu 2005. Poslední deska s názvem Strip Twist vyšla v listopadu 2007. V národním kole vystoupí Iva s písní „Partir et revenir“.

 

rozhovor

www.ivaf.cz

 

Vysílání:

Eurosong 2008
sobota 5. 7. 2008 ve 21:25 na ČT2

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu
Nastavit připomenutí Přidat do Osobního programu

Stopáž: 52 minut
Rok výroby: 2008
PST

Novinky

25. 05. '08

Vítězem letošní Eurovision Song Contest je Dima Bilan s písní Believe! Eurovize se tak v příštím roce přesune do Ruska. Gratulujeme!

23. 05. '08

Druhé semifinále již proběhlo a pro nás bohužel ne příliš dobře. Tereza Kerndlová s písní Have Some Fun se do finále neprobojovala. Přesto předvedla velkou show a vy se těšte na finále!

21. 05. '08

Máme za sebou první semifinále a vidět vše z Bělehradské arény byl opravdu zážitek. Do finále se z devatenácti zemí probojovalo těchto deset zemí : Řecko, Finsko, Izrael, Rumunsko, Bosna a Hercegovina, Arménie, Azerbajdžán, Polsko, Norsko a Rusko. Počkejme si na čtvrtek jak vše dopadne v našem semifinálovém kole! Diváci ČT již v tomto kole mohou hlasovat, samozřejmě platí pravidlo, že hlasování pro vlastní zemi je nemožné.

archiv zpráv

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 1250