TV program Osobní program  
 

Archiv zpráv

19. 05. 2008
Je pondělí odpoledne a Tereza má už za sebou vystoupení v přímém vstupu řecké televize. Večer pak Terezu a ostatní čeká vystoupení na párty Turecka. Dnes také začínají generálky na zítřejší první semifinále. Na všech soutěžících je vidět únava a stres. Na Eurovizi se totiž příliš neodpočívá. Buď zkoušíte nebo se všichni předhánějí v co největším počtu navštívených večírků, které jsou výborným pomocníkem v propagaci. Zítra odpoledne nás čeká vystoupení v srbské televizi a pak už jen zpět na hotel a spát. Už ve středu nás totiž čekají generálky na naše semifinálové kolo. Jen dva dny a je to tady! Držte nám palce ať vše dobře dopadne!

16. 05. 2008
Opět se hlásíme z Bělehradu. Dnes jsme měli jeden z volnějších dnů. Od rána jsme natáčeli reportáž pro Reuters, poté se jelo do arény poopravit dekoraci a večer nás čekal velký koncert, na kterém vystoupila mimo jiné i Ruslana, Marija Serifović nebo Dana International. V tom nejlepším jsme však odešli a rychle spát. Zítra v 9 hodin odjíždíme do arény, kde nás čeká druhá zkouška, na kterou musí být všichni perfektně připravení.

16. 05. 2008
Chat s Terezou Kerndlovou z dějiště soutěže proběhne 20. 5. od 13.00. Ptejte se už teď!
více

15. 05. 2008
Zdravíme vás z Bělehradu! Vše zatím probíhá podle plánu a přípravy vrcholí. Tereza s ostatními si již vyzkoušela místní arénu a čeká na další zkoušku, která proběhne v sobotu ráno. Měli jsem pár připomínek a tak doufáme, že se do příští zkoušky některé věci změní. Nejvíce bychom chtěli změnit pozadí, nechte se tak překvapit jak vše dopadne. Tereza si však moc klidu neužívá! Pokud nezkouší tak odpovídá na dotazy novinářů, natáčí rozhovory pro zahraniční televize nebo se účastní různých doprovodných akcí.

14. 05. 2008
Ve fotogalerii se nachází nové fotky z tiskové konference před odletem do Bělehradu!

14. 05. 2008
V sekci ohlasy najdete co o odletu Terezy Kerndlové píše tisk!

12. 05. 2008 - Soutěž o ceny
Stačí správná odpověd na jednoduchou otázku a budete ve hře o milé ceny s tématikou Eurosong 2008!

09. 05. 2008
Nezapomeňte se v neděli dívat na první dokument o letošní Eurovizi, tzv. Countdown - Krok za krokem k Eurovizi. Tyto dokumenty vyrábí finská televizní společnost stejně jako v loňském roce.

07. 05. 2008
Už je to tady! V pondělí odlétáme do Bělehradu. Tereza a ostatní učinkující již celý týden pilují své vystoupení ve zkušebně ČT a určitě se máte na co těšit. Pokud vás zajímají dojmy celé delegace těsně před odletem, určitě se podívejte 12.5. v 10h na ČT 24, kde bude v přímém přenosu tisková konference z letiště.

24. 04. 2008
Tereza má novou posilu v týmu! Krásné vokalistky, které pochází ze Slovenska, kde jsou známé pod jménem Tweens. Jak již pseudonym napovídá jsou to sestry a ještě k tomu dvojčata. Tým šesti učinkujících je tak kompletní a 22.5. vystoupí v tomto složení : Tereza Kerndlová, Adéla Blažková, Alena Langerová, Jan Gajdoš, Veronika Nízlová a Daniela Nízlová.

24. 04. 2008
Tereza se opět vrátila do Čech a od této chvíle se pečlivě připravuje na vystoupení 22.5. v Bělehradě. Promo tour na Maltě byla zajímavá zkušenost. Sledovanost ESC je zde obrovská. Tereza se svými tanečnicemi navštívila nespočet pořadů a během dvou dnů ji díky nepřetržitému vystupování v televizi poznávali i na letišti. Kromě televizí vystoupila i ve známých klubech.

15. 04. 2008
Podívejte se na videoklipy všech soutěžících! V sekci SEMIFINÁLE 1 , naleznete kompletní devatenáctku písní, které soutěží 20. května o postup do finále. Připravujeme pro vás i semifinále 2. Poznejme tak naše soupeře.

10. 04. 2008
Tereza Kerndlová se chystá na další promo tour, tentokrát na Maltu. V této malé zemi, je ESC nesmírně populární. Až 80 % populace každoročně sleduje eurovizní klání. Další důvod, proč jsme zvolili Maltu jako cíl naší cesty, je fakt, že soutěží ve stejném semifinálovém kole. Reprezentantka Malty, zpěvačka Morena se s Terezou spřátelila a tak se obě těší na další setkání. Tereza si Maltu však moc neužije. Odletí s celým týmem v pátek 18.4. večer a celý víkend bude jen vystupovat a poskytovat rozhovory. Přejeme šťastnou cestu!

07. 04. 2008
Přečtěte si rozhovor, ve kterém se s vámi Tereza podělí o své zážitky z Ukrajiny a Lotyšska.

24. 03. 2008
V sekci fotogalerie najdete fotky z promo tour po Belgii.

19. 03. 2008
Dnes jsme se vrátili ze setkání vedoucích delegací, které proběhlo v Bělehradě. Kromě odevzdání všech požadovaných dotazníků a nahrávek se také vylosovalo pořadí ve kterém se bude vystupovat. Tereza tak vystoupí pod číslem 8.

12. 03. 2008
V pátek nám Tereza opět odletí na promo tour! Tentokrát letí do Belgie, kde společně s jedním z autorů písně, Stanem Šimorem, navštíví televizi a rádia a udělají i několik rozhovorů do místních novin. Po návratu se opět vrhne do práce, protože 20.3. ji čeká koncert slavné zpěvačky Rihanny, které předskakuje.

12. 03. 2008
V sekci fotogalerie najdete fotky z národního finále Lotyšska.

04. 03. 2008
Už jsme zase zpět v Čechách! Tereza společně se svými tanečnicemi v sobotu vystoupila v národním finále Lotyšska. Celý den se poctivě zkoušelo a show pak stála za to. Stejně jako u nás, Lotyšsko vybíralo z deseti interpretů. Byla to pestrá desítka a můžu prozradit, že náš favorit nakonec nezvítězil. Cestu do Bělehradu vyhrála formace "Pirates Of The Sea" s písní "Wolves Of The Sea". Během přímého přenosu vystoupila i Morena, která se s námi stejně jako na Ukrajině dělila o šatnu. Potkali jsme tu i Azerbájdžánskou delegaci a interpreta z Litvy.

27. 02. 2008
V sobotu 1.března vystoupí Tereza Kerndlová jako speciální host v přímém přenosu národního finále Lotyšska! Odlétá se již v pátek a tak přejeme celému týmu šťastnou cestu!

26. 02. 2008
V sekci fotogalerie najdete fotky z národního finále Ukrajiny.

25. 02. 2008
Podle posledních zpráv z EBU se místo konání letošního ESC nezmění. Ve hře bylo Švédsko, Ukrajina či Finsko. Nakonec se EBU rozhodlo místo neměnit. Srbská televize se zaručila, že udělají maximum pro klidný průběh soutěže. 16.března odlétáme na setkání vedoucích delegací a tak vás budeme o situaci v Bělehradě informovat.

25. 02. 2008
Včera večer se vrátila Tereza Kerndlová z Ukrajiny, kde vystupovala v přímém přenosu. Společně s ní se během večera představili interpreti z Malty, Moldávie a Azerbajdžánu. Ukrajina si zvolila svou píseň a Ani Lorak bude určitě silnou soupeřkou. Celý jednodenní pobyt v Kyjevě byl velmi zajímavý a hlavně přínosný. Přímý přenos přenášela i Azerbajdžánská televize a tak dosah na publikum byl opravdu velký. Ze jmenovaných interpretů je jednoznačně nejsympatičtější Morena, která soutěží za Maltu. Moc se jí líbila Terezy písnička a v šatně si jí stále zpívala, stejně tak Tereza zanotovala její píseň Vodka. S Morenou se opět setkáme za týden v Lotyšsku. Tereza je totiž pozvána do přímého přenosu národního kola, tentokrát Lotyšska. Další zemi se tak představí naše soutěžní píseň a doufejme , že ji díky tomu během semifinálového kola náležitě podpoří.

19. 02. 2008
Ukrajina již zná svou interpretku, která bude společně s ČR vystupovat v druhém semifinále 22.5. Jmenuje se Ani Lorak (29) a v sobotu 23.2. zazpívá čtyři různé písně. Publikum si samo zvolí tu nejlepší. Během této show vystoupí i Tereza se svojí písní.

15. 02. 2008
Tereza Kerndlová vystoupí jako speciální host v národním kole Ukrajiny, které proběhne v sobotu 23.2.! Klip k písni Have Some Fun již běží v několika televizích Evropy, stejně tak singl hrají zahraniční rádia. V jednání jsou další vystoupení v národních kolech. Budeme vás průběžně informovat, které další místo Tereza navštíví.

08. 02. 2008
Národní kolo je za námi a tak se můžeme připravovat na květen, kdy celý Eurosong vyvrcholí! Každoročně se na Eurovizi mění téma celého ročníku a tento rok se ponese v duchu "Confluence of Sound". Volně přeloženo jako "Soutok zvuku". Město Bělehrad leží na soutoku dvou velkých řek Dunaje a Sávy a zde vzali tvůrci svou inspiraci.

01. 02. 2008
V sekci fotogalerie najdete fotky z přímého přenosu Eurosongu!

29. 01. 2008
Zodpovězte správně naši otázku a CD Eurosong 2008 může být vaše!
více

28. 01. 2008
Tereza Kerndlová za Českou republiku vystoupí v druhém semifinálovém kole, které proběhne 22.5. Společně s ní vystoupí zástupci z Chorvatska, Dánska, Bulharska, Portugalska, Ukrajiny, Švýcarska, Makedonie, Islandu, Kypru, Lotyšska, Běloruska, Maďarska, Albánie, Švédska, Turecka, Litvy, Gruzie a Malty.

28. 01. 2008
Tereza Kerndlová, vítězka národního kola Eurosongu, hostem chatu 28. 1. od 14.00.

27. 01. 2008
Přímý přenos je za námi a je rozhodnuto! Do Bělehradu jede Tereza Kerndlová! Nyní budeme bojovat o postup do finále. To, v kterém semifinálovém kole Tereza vystoupí se dozvíme již zítra! Losování proběhne v Bělehradě!

26. 01. 2008
Zdravíme vás z Výstaviště, kde právě probíhá generálka. Právě jsou na pódiu Temperamento. Odzkoušeno již má Sámer Issa, Tereza Kerndlová i Iva Frühlingová. Již několik hodin nás dělí od začátku přímého přenosu a věřte, že napětí a nervozita stoupá.

25. 01. 2008
Už nás dělí jen jeden den od přímého přenosu a zkoušky na Výstavišti jsou v plném proudu! Pro ty co z nějakého důvodu nebudou moci zapnout ve 20h ČT1 připravujeme internetové vysílání. Máte se na co těšit. Všechna vystoupení jsou opravdu propracovaná. Je tedy na vás, kdo nás bude reprezentovat v Bělehradě. Síly jsou určitě vyrovnané. Někdo si připravil zajímavou choreografii, jiný zas propracovanou show. Každý chce však vyhrát!

23. 01. 2008
Soutěž o vstupenky dnes skončila, máme vylosováno, podívejte se do sekce vstupenky jestli jste mezi pěti šťastlivci i vy!

23. 01. 2008
V sekci fotogalerie najdete fotky z natáčení vizitek, které uvidíte v sobotu v pořadu Eurosong!

18. 01. 2008
Národní kolo Eurosong je tu již za týden! Kdo pojede nakonec do Bělehradu? Vše záleží na vás a vašich hlasech! Jak jsme již psali, máme speciálního zahraničního hosta! Skupinu ELÁN! Nenechte si tak ujít jejich jedinečné vystoupení a 26.1. se dívejte na ČT 1.

18. 01. 2008
Soutěž o 5krát dvě vstupenky na české finále.

14. 01. 2008
Přímý přenos (26.1.) se už blíží a opravdu se máte na co těšit. Kromě deseti nominovaných vystoupí dva speciální hosté. Tím prvním je zpěvačka Ewa Farna! Druhého hosta vám prozradíme později. Napovíme, že to není hvězda z České republiky, ale úspěch tu slaví stejný jako ve své zemi!

10. 01. 2008
Další termíny chatů: Daniel Nekonečný- 18.1. od 12:00, Sámer Issa- 18.1. od 14:00, Le Monde- 21.1. od 12:00, Čechomor- 21.1. od 14:00, Temperamento- 23.1. od 12:00, Gipsy.cz- 23.1. od 14:00.

09. 01. 2008
Tento rok bychom rádi na webu dali větší prostor i ostatním zemím, které soutěží na Eurovizi. Jednou ze spřátelených zemí je i Malta. Malta má o něco složitější systém výběru soutěžní písně a dnes na Maltě probíhá již druhé výběrové kolo. Ve výběrových kolech hlasují jak mezinárodní porota tak diváci. I my tak máme svého zástupce v maltské porotě. Včera tam odletěl známý hudebník, skladatel a cestovatel za bohem hudby z pořadu Pandurango, Michal Dvořák. Určitě s ním po návratu uděláme rozhovor, ať se dozvíme jaké písně soutěží na Maltě!

07. 01. 2008
Zde jsou termíny dalších chatů: skupina Toxique - 10. 1., Tereza Kerndlová - 14. 1., Iva Frühlingová - 16. 1., vždy od 14 hodin.

07. 01. 2008
V úterý 8. 1. bude na vaše dotazy odpovídat L.B.P. Chat bude probíhat od 14 hodin. Již teď můžete položit svůj dotaz! Od zítřka se tak dočkáte chatů se všemi deseti soutěžícími.

05. 01. 2008
Na webu www.escmalta.com najdete další informace o Eurosongu.

04. 01. 2008
Podívejte se na fotografie ze včerejší tiskové konference.

04. 01. 2008
Po odkazem Videoklipy najdete krátký přehled všech deseti videoklipů.

04. 01. 2008
Podívejte se, jak hodnotí naši soutěžní desítku ve světě! Na webových adresách www.oikotimes.comwww.esctoday.com najdete zajímavé reakce a názory fanoušků Eurovize z různých koutů světa. Dokonce zde naleznete i internetové hlasování o nejlepší píseň z naší desítky.

03. 01. 2008
Video z tiskové konference a rozhovor s Martinem Hrdinkou v Dobrém ránu najdete pod odkazem Ohlasy v médiích

03. 01. 2008
A je to tady!!! Máme po tiskové konferenci, desítka soutěžících je odkryta a na vás je, abyste zvolili toho nejlepšího! Hlasování se dnešním dnem rozběhlo a skončí 26. 1. Každý má šanci poslat z jednoho mobilního telefonu 10 hlasů. Tak směle do toho!

27. 12. 2007
Jen několik dní nás dělí od tiskové konference, kde oznámíme všech deset soutěžících v národním kole Eurosong! Přesné datum je 3.1.!

23. 12. 2007
Celý tým pořadu Eurosong vám přeje klidné vánoční svátky plné hudby.

17. 12. 2007
Dnes vám odtajníme moderátorskou dvojici, která nás provede celým přímým přenosem Eurosong. Jak jsme již naznačili, jedná se o muže a ženu. Oba jste již měli možnost vidět v jiných pořadech ČT. Moderátorku dokonce znáte již z loňského ročníku Eurosong. Ano, je to Kateřina Kristelová a jejím kolegou bude Aleš Háma. Oba se moc těší na vzájemnou spolupráci a na celý přímý přenos.

07. 12. 2007
A je to tady! Desítka soutěžících, kteří vystoupí v Národním kole Eurosong je uzavřena! Desítka je to pestrá a zajímavá, každý si tam určitě najde svého favorita. Více však už neprozradíme...Všech deset finalistů odtajníme na tiskové konferenci, která bude na začátku roku 2008. 
Další horkou zprávou je i to , že známe jména dvou moderátorů, kteří nás provedou celým přímým přenosem. Napovím, že se jedná o moderátorskou dvojici muže a ženy a ani jeden není nováčkem na obrazovce České televize. Zkuste psát své tipy do sekce diskuze a uvidíme, kdo se trefí. Jména zveřejníme příští týden!

29. 11. 2007
EBU předběžně hlásí další rekord v počtu přihlášených zemí do ESC 2008! Termín předběžných přihlášek do dalšího ročníku ESC je již za námi a zatím to vypadá, že bude zase o nějakou zemi navíc. Loňských rekordních 42 zemí je již minulostí. Možná se ESC navíc zůčastní San Marino a Azerbajdžán což by znamenalo 44 soutěžících zemí. To už je tedy těžká konkurence.

26. 11. 2007
Máme pro Vás další novinku a zásadní změnu ohledně semifinálových kol v Bělehradě. EBU nakonec odsouhlasila, že semifinálová kola budou dvě - to již víme, ale vysílat a probíhat nebudou paralelně, nýbrž ve dvou různých dnech. První semifinálové kolo bude 20. 5. 2008, druhé pak 22. 5. 2008. Termín finále zůstáva nezměněn na 24. 5. 2008.

16. 11. 2007
Množí se nám dotazy na téma jak se budou země rozdělovat do semifinálových kol v Bělehradě? Vše bude záležet na náhodě. Pořadí se totiž určí losem na sjezdu vedoucích delegací v Bělehradě, kam každá země vyšle svého zástupce. Semifinálové soupeře tak zjistíme až 17.-18. března 2008.

29. 10. 2007
Přípravy na Eurosong 2008 již běží a v současné chvíli pečlivě studujeme pravidla, které nám poslali z EBU. Rozhodně se již teď můžete těšit na Národní kolo, ve kterém budete opět vybírat jednoho zástupce, kterého následně vyšleme do Srbska. Národní kolo proběhne v prvním čtvrtletí roku 2008. Dramaturgem pořadu a novým členem týmu se stal Martin Hrdinka.

 

Vysílání:

Eurosong 2008
sobota 5. 7. 2008 ve 21:25 na ČT2

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu
Nastavit připomenutí Přidat do Osobního programu

Stopáž: 52 minut
Rok výroby: 2008
PST

Novinky

25. 05. '08

Vítězem letošní Eurovision Song Contest je Dima Bilan s písní Believe! Eurovize se tak v příštím roce přesune do Ruska. Gratulujeme!

23. 05. '08

Druhé semifinále již proběhlo a pro nás bohužel ne příliš dobře. Tereza Kerndlová s písní Have Some Fun se do finále neprobojovala. Přesto předvedla velkou show a vy se těšte na finále!

21. 05. '08

Máme za sebou první semifinále a vidět vše z Bělehradské arény byl opravdu zážitek. Do finále se z devatenácti zemí probojovalo těchto deset zemí : Řecko, Finsko, Izrael, Rumunsko, Bosna a Hercegovina, Arménie, Azerbajdžán, Polsko, Norsko a Rusko. Počkejme si na čtvrtek jak vše dopadne v našem semifinálovém kole! Diváci ČT již v tomto kole mohou hlasovat, samozřejmě platí pravidlo, že hlasování pro vlastní zemi je nemožné.

archiv zpráv

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 1250