Herec a dabér, který se nejvíce zasloužil o prosazení zákona o registrovaném partnerství homosexuálních párů. V době natáčení v roce 2011 bojoval s obezitou a samotou. Připravili: M. Moravec, D. Ployhar a D. Smržová

Příběh herce, dabéra a prezidenta Herecké asociace, pro kterého byl 17. listopad 1989 velkým životním zlomem. Přestal „pobíhat po jevišti“, sedl si za stůl a začal bojovat za práva českých gayů a leseb.

V tomto dvacetiletém boji pomohl mnoha lidem, sledoval stovky životních příběhů. Razantně otevřel 13. komnatu naší společnosti. Jeho boj skončil vítězstvím – zákon o registrovaném partnerství byl schválen.

Celý život hledal muže, asi i proto, že ho nikdy neměl doma – tatínka viděl jen pár vteřin jednou na schodech. A věděl o něm jen díky stokoruně, která pravidelně chodila jemu a mamince domů.

Když mu maminka zemřela, nezůstal mu nikdo, žádný příbuzný, nikdo blízký. Jen onen boj za práva gayů a jídlo. Mimochodem, právě maminka ho podporovala a také mu pomohla onen zákon prosadit.

Po ztrátě matky, jediného člověka, který ho opravdu miloval, je vlastně sám. Nikoliv však nešťastný.

Více na portálu ČT24Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 ST
ŽánrDokument