13. komnata Václava Upíra Krejčího

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 13691  
Sdílet
| Poslat odkaz

Známý bavič vyrůstal v rodině bez lásky a pochopení a zažil domácí násilí. Připravili: Z. Burešová, J. Nekvasil a D. Smržová

Bavič, scenárista, herec, zpěvák i spisovatel Václav Upír Krejčí se narodil 13. 10. 1955 v Rakovníku. Vystudoval Ježkovu konzervatoř, obor pantomima, výrazové divadlo. Od roku 1979 působil v Mimtriu. Diváci ho znají z pořadů Ivana Mládka, Možná přijde i kouzelník, působil v Černém divadle F. Kratochvíla, Divadle F. R. Čecha, GAGu Borise Hybnera i Semaforu. S Petrem Urbanem založil Nadnárodní divadlo Rudyho Pivrnce. Je nositelem hlavní ceny na festivalu pantomimy v Litvínově (1979), působil jako zpěvák, dramaturg, hrál ve filmech i na bicí v kapelách, napsal dvě divadelní hry.

Ač se etabloval především jako komik a rovněž v soukromém životě se mu daří, neboť má spokojené manželství a je pyšným otcem dvou dcer, sám neměl šťastné dětství. Zažil týrání od vlastních rodičů, mnohdy býval bezdůvodně bit a odstrkován. Matka ho nechránila a otec si na něm vybíjel nespokojenost z nepodařeného manželství. Přísný otec mu také zakazoval hrát divadlo. Kromě nelásky svých rodičů zažíval Václav domácí násilí a teror u svých prarodičů, které často navštěvoval. Jeho dědeček byl považován za geniálního muže a vizionáře. Postavil prý první obchodní dům ve střední Evropě. Byl však duševně narušený a týral svou ženu. Václav býval v dětství svědkem vypjatých situací u prarodičů. Nakonec jeho babička předčasně zemřela. Václavovým dětstvím se prolínala tragická rodinná úmrtí a další zapeklité zážitky, které ho poznamenaly na celý život.
Přesto na něm málokdo pozná dřívější utrpení. Naopak často dělá legrácky a neustále se směje a pitvoří. Je zakladatelem spolku Něžná brutální poezie, fotografuje, píše, vydává knihy a hudební nosiče, vystupuje s hereckými kolegy, vymýšlí gagy pro děti, kampaně a projekty pro firmy. Jediné, co prý neumí, je malovat. Těžké zážitky z dětství ho naučily brát život s humorem a bavit druhé. Nevlídné rodinné zázemí v původní rodině si vynahradil tím, že založil vlastní rodinu, v které panují hezké vztahy.

Přehrát video

Videobonus: Václav Upír Krejčí

Diskuse diváků
 • P. 25. 1. 2015 20:56

  Skvělý, obdivuhodný člověk

  Já a můj bratr jsme také neměli nejrůžovější dětství, i když tak zlé, jako to měl Václav to zase nebylo,…

 • Tereza 25. 1. 2015 15:22

  úžasný člověk

  Jako komika ho nemusím, ale je úžasné jak se s dětstvím vyrovnal a sám je perfektní otec, manž…

 • ELC  •  25. 1. 2015 14:45

  mel tezke detstvi...

  Ale byt jeho otec, tak bych se stydel hodne za jeho podradnou hereckou karieru…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2014 – ST  AD
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Premiéra:

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – pátek 23. 1. – 20:55

Opakování:

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – neděle 25. 1. po půlnoci – 03:05

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – pondělí 26. 1. po půlnoci – 01:50

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – středa 28. 1. – 10:35

Nejbližší díly ve vysílání

pátek 23. 1.

Václav Upír Krejčí

pátek 30. 1.

Jiří Dědeček

pátek 6. 2.

13. komnata Martina Bursíka

Edice ČT
Druhé pokračování osudů slavných právě vyšlo!

13. komnata je pořad, který už není potřeba představovat. O jeho úspěchu svědčí i druhé pokračování jeho knižní podoby.

Křest a autogramiáda knihy 13. komnata – osudové křižovatky slavných potřetí

V pondělí 8. prosince proběhl v Paláci knih Luxor v Praze na Václavském náměstí křest a autogramiáda již třetí knihy z ediční řady 13. komnata 13. komnata – osudové křižovatky slavných potřetí.