13. komnata Kamily Moučkové

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 13169  
Sdílet
| Poslat odkaz

Známá moderátorka musela po roce 1968 odejít od své práce v televizi. Do veřejného života se po letech zase vrátila (2006). Připravili: J. Lacina, J. Sommer a O. Sommerová

Kamila Moučková byla známá rozhlasová moderátorka. Od počátku vysílání Československé televize také populární hlasatelka, později tvář televizního zpravodajství. Její profese pro ni hodně znamenala a do jisté míry ustupovala do pozadí i její rodina. S prvním manželem se rozvedla poměrně brzy, po narození prvního dítěte. Ve druhém manželství měla další dvě děti. Pak ji manžel opustil. S dalším partnerem, Jiřím Zahajským, prožila těžké životního období. Nemohla vystupovat v médiích a nesehnala žádnou odpovídající práci. Po roce 1968 a především po podpisu Charty 77 musela zmizet z veřejného života. Žila mnoho let v ústraní, lepila pytlíky a pomáhala šířit zakázanou literaturu, odhodlaná, že tento čas zasvětí vytvářením zázemí milovanému muži. Po mnoha letech skončil rozchodem i vztah s hercem Jiřím Zahajským.
Ke své práci v rozhlase a televizi se Kamila Moučková mohla v jiné podobě vrátit až po roce 1989 ve svých dvaašedesáti letech. Její životní příběh, úzce propojený s politickým vývojem, zaujme v kontrapunktu s osudem jejího otce, známého komunistického novináře Viléma Nového. Jako malá holčička s ním v roce 1948 navštívila Pražský hrad, kde ji na kolenou pohoupal Klement Gottwald. Později se cesty otce a dcery diametrálně rozešly.
Průvodcem pořadu je Jan Lacina, režisérkou Olga Sommerová, která má ke Kamile Moučkové blízký vztah a načrtla její životní příběh s lehkostí a porozuměním.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Hanka  •  19. 8. 2014 19:14

  Mamča i manželka jsou velký sympaťandy. A Ondra ostatně taky. Podle mého jeden z nejlepších…

 • Hanka 19. 8. 2014 17:57

  Tak tím posledním slovem tomu teda dal korunu! :D

 • jdejsc 30. 7. 2014 10:43

  Pocit

  Je vidět, jak důležité je dětství. Pan Leoš je měl hodně tvrdý. Za celou reportáž se neusmál. Ačkoliv tom…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2005 – ST  4:3
Žánr: Dokument
Nejbližší díly ve vysílání

pátek 22. 8.

Kamila Moučková

pátek 5. 9.

Iveta Radičová

pátek 12. 9.

Jiří Berousek

Edice ČT
Druhé pokračování osudů slavných právě vyšlo!

13. komnata je pořad, který už není potřeba představovat. O jeho úspěchu svědčí i druhé pokračování jeho knižní podoby.

Křest a autogramiáda knihy 13. komnata – osudové křižovatky slavných potřetí

V pondělí 8. prosince proběhl v Paláci knih Luxor v Praze na Václavském náměstí křest a autogramiáda již třetí knihy z ediční řady 13. komnata 13. komnata – osudové křižovatky slavných potřetí.