13. komnata Václava Hybše

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 13880  
Sdílet
| Poslat odkaz

Život známého kapelníka legendárního orchestru, trumpetisty a dirigenta ohrozila ucpaná aorta. Zachránily ho rychlý zákrok a nezlomná vitalita. Připravili: T. Voženílek, J. Nekvasil a S. Oktábcová

Trumpetista, dirigent, hudební aranžér a kapelník legendárního tanečního Orchestru Václava Hybše letos slaví kulaté výročí – je mu osmdesát. V hudebním světě se říká, že Václav Hybš se svým orchestrem je jedním z nejznámějších hudebních těles u nás i v zahraničí. Jeho nahrávky jsou přes čtyřicet let známy po celé Evropě, USA, Kanadě, Austrálii a Japonsku. Hraje pop-music, swing, muzikál, operetu, ale i lidovou a dechovou hudbu. Pro svou přizpůsobivost je vyhledáván našimi i zahraničními umělci z nejrůznějších hudebních žánrů. Václav Hybš dodnes jezdí na svá pravidelná turné s orchestrem po celé zemi a mívá vyprodané koncerty.

V září 2014 ho však zradilo zdraví, a to uprostřed práce, kdy ho ucpaná aorta málem připravila o život. Srdce mu bilo z posledních sil, když se dostal k lékařce. Díky rychlému převozu sanitkou na operační sál a okamžitému dvojitému bypassu žije. Následoval pobyt v lázních, ale bezodkladně poté zkoušky s orchestrem. Už v listopadu však nezlomný kapelník vyjel na svou tradiční měsíční vánoční koncertní šňůru po celé republice.

Zdraví ho nezradilo poprvé. V pětasedmdesáti mu praskl žaludeční vřed přímo na pódiu. Než se dostal do nemocnice, ztratil hodně krve a měl rovněž na kahánku. Ale jak říká, není žádný hypochondr, spíše svůj zdravotní stav a potíže ignoruje. Svůj věk zvládá s obdivuhodnou vitalitou a je stále profesně velmi vytížen. Avšak po zvládnutých zdravotních potížích a náročné operaci, kterou na podzim roku 2014 prodělal, si uvědomuje, že přes veškerou svou chuť hrát není žádná legrace vést dvacetičlenný orchestr a stále cestovat.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Karas 1. 3. 2015 09:23

  S Hybšem by se měl natočit dokument o muzice

  a jen letmo se zmínit o nemoci, ale jinak vitální člověk. Po blátototlačkách a ufňukáncích typu…

 • klokoci 28. 2. 2015 21:51

  klokoci

  Nechápu, jak tam mohli dát tohto moderátora. Ten by se spíše vyjímal v Poště pro tebe, kdy…

 • Hana 28. 2. 2015 00:39

  Dirigent pan Hybš

  Pan Hybš je nejen dirigentem orchestru, ale s potěšením konstatuji, že i dirigente…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2015 – ST  AD
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Premiéra:

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – pátek 27. 2. – 20:55

Opakování:

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – neděle 1. 3. po půlnoci – 02:15

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – pondělí 2. 3. po půlnoci – 01:50

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – středa 4. 3. – 10:35

Nejbližší díly ve vysílání

pátek 27. 2.

Václav Hybš

pátek 6. 3.

Blanka Šrůmová

Edice ČT
Druhé pokračování osudů slavných právě vyšlo!

13. komnata je pořad, který už není potřeba představovat. O jeho úspěchu svědčí i druhé pokračování jeho knižní podoby.

Křest a autogramiáda knihy 13. komnata – osudové křižovatky slavných potřetí

V pondělí 8. prosince proběhl v Paláci knih Luxor v Praze na Václavském náměstí křest a autogramiáda již třetí knihy z ediční řady 13. komnata 13. komnata – osudové křižovatky slavných potřetí.