13. komnata Dagmar Patrasové

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 14042  
Sdílet
| Poslat odkaz

Herečka a zpěvačka, kterou znají všechny děti zejména ze seriálů Arabela a Návštěvníci, prožila klinickou smrt a nakrátko částečně ochrnula (2013). Připravili: T. Voženílek, J. Nekvasil, J. Kadeřábek, B. Bouček a S. Oktábcová

Dagmar Patrasová, herečka, zpěvačka a oblíbená moderátorka zejména dětských pořadů se narodila do umělecké a hudební rodiny. Otec, profesor Karel Patras, byl sólový harfenista České filharmonie a učil na AMU. Matka Věra Patrasová zpívala ve filharmonickém sboru. Dáda, jak ji později přejmenovalo dětské publikum, které si ji oblíbilo zejména ve dvojici se slavnou žížalou Jůlinkou nebo jako princeznu Xénii v televizním seriálu Arabela, se v dětství intenzivně věnovala sportovní gymnastice. Vystudovala herectví na pražské konzervatoři a věnovala se hudbě. Ve svých sedmnácti už debutovala ve filmu. Hrála ve dvou desítkách českých i německých filmů, a také v našich velice populárních televizních seriálech. Po úspěšné herecké kariéře, v níž mělo nezastupitelnou roli její působení v divadle Semafor, se orientovala především na dětské publikum. Má dvě dospělé děti s klarinetistou a saxofonistou Felixem Slováčkem a díky svému synovi už je babičkou.
Sportovní gymnastika a dlouholeté, pohybově náročné účinkování pro děti Dádě patrně způsobily problémy s krční páteří, které musela řešit operací. Operace se však zkomplikovala a Dáda během jednoho měsíce dvakrát téměř zemřela. Poprvé jí dva dny po operaci praskla žíla na krku, plíce se jí zalily krví a okamžitě se začala dusit. V důsledku toho zřejmě prožila krátkou klinickou smrt. Po dvou týdnech na JIP a po návratu domů, kdy musela rehabilitovat s ochrnutou levou rukou, jí bylo stále hůř. Neurochirurg jí diagnostikoval trombózu. Důsledky léčby byly pro Dádu psychicky i společensky nepříjemné, neboť po lécích otekla a ztloustla, což bulvární deníky podávaly jako důkaz jejího holdování alkoholu. Musela rušit svá vystoupení a žila v nejistotě, zda se bude moci vrátit mezi děti.
Dnes je Dáda zdravotně v pořádku, ruka jí sice pobolívá, ale stojí opět na podiu, zhubla a vrací se do své původní formy. Je patronkou Dětského domova Dagmar v Brně a zúčastňuje se charitativních koncertů pro nemocné a postižené děti.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Miroslav Serečin 17. 4. 2015 11:41

  Najuprimnejšia sústrast k umrtiu Jardu Holika

  Som rád,že som videl JHolika v 13.komnate ešte živeho.Vážim si ho ak ozajstného špor…

 • Katka 11. 4. 2015 00:57

  13.komnata v podtextu

  Většinou v 13.komnatě dotyční opravdu tu svoji komnatu otevřou, tady to za Helenu udělal D…

 • Karlos 9. 4. 2015 08:56

  Vondráčočková

  si vyplakává bolístky, jak dojemné. Kdo něco dělá nebo nedělá, je čistě jeho moc a rozhodnutí a …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2013 – ST  AD
Žánr: Dokument
Nejbližší díly ve vysílání

pátek 17. 4.

Jaroslav Holík

středa 22. 4.

Dagmar Patrasová

středa 29. 4.

Petr Kotvald

Edice ČT
Druhé pokračování osudů slavných právě vyšlo!

13. komnata je pořad, který už není potřeba představovat. O jeho úspěchu svědčí i druhé pokračování jeho knižní podoby.

Křest a autogramiáda knihy 13. komnata – osudové křižovatky slavných potřetí

V pondělí 8. prosince proběhl v Paláci knih Luxor v Praze na Václavském náměstí křest a autogramiáda již třetí knihy z ediční řady 13. komnata 13. komnata – osudové křižovatky slavných potřetí.