Známý divadelní podnikatel a producent pátral celá léta po svém otci, kterého neviděl od svých šesti let (2008). Připravili: D. Drtinová, J. Chod a M. Dvořáček

Petr Kratochvíl je komerční producent, umělecký ředitel a zakladatel divadla TA FANTASTIKA. V roce 2012 poskytl Lidovým novinám poslední rozhovor před návratem do USA, kam se znovu odstěhoval s celou rodinou.

V práci je úspěšný, ale v soukromí ho po celý život stíhaly ztráty a odloučení. Když byl Petrovi jeden rok, rodiče se rozvedli a otec se od rodiny odstěhoval. Naposledy se s ním setkal, když mu bylo šest. Od matky se dozvěděl, že emigroval do Švýcarska. Když po letech zemřela Petrovi sestra, maminka a všichni příbuzní z matčiny strany, rozhodl se otce hledat. Našel jej díky pořadu České televize Pošta pro tebe. Otec ale neprojevil přání setkat se s ním. Místo otce však objevil svého o rok staršího nevlastního bratra Michala, o němž vůbec nevěděl, že existuje. S ním se stýká dodnes.

Ztráty, hledání a znovunalézání kořenů provází Petra po celý život. Byl členem divadla Ypsilon, v roce 1980 odešel nedobrovolně do emigrace a pak už nemohl zpět. Z Rakouska odešel s tehdejší ženou Miladou do USA, do New Yorku, zakotvil na Floridě. Ztratil domov i širší rodinu v Československu. Sám o té době říká, že byl „úplně na nule“. Z nuly vybudoval v USA úspěšné divadlo. Přesto se v roce 1990 vrátil domů.

Dnes je otcem sedmi dětí. V roce 2007 se mu narodila dcera Julinka. Je čtvrtým dítětem, které má s Pavlínou Babůrkovou. Se svou někdejší partnerkou Lucií Bílou má Kratochvíl syna Filipa, s první manželkou dceru Barboru, a s Pavlínou Babůrkovou vyženil syna Jana.

Židovský původ ho částečně předurčuje ke strachu a úzkosti ze ztráty kořenů a následovnictví. Proto má velkou rodinu. „Ta je pro mě všechno, práce je jen hra,“ říká.

Průvodkyní pořadem je moderátorka České televize Daniela Drtinová.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2008
 ST 4:3
ŽánrDokument