13. komnata Petra Kratochvíla

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 13975  
Sdílet
| Poslat odkaz

Známý divadelní podnikatel a producent pátral celá léta po svém otci, kterého neviděl od svých šesti let (2008). Připravili: D. Drtinová, J. Chod a M. Dvořáček

Petr Kratochvíl je komerční producent, umělecký ředitel a zakladatel divadla TA FANTASTIKA. V roce 2012 poskytl Lidovým novinám poslední rozhovor před návratem do USA, kam se znovu odstěhoval s celou rodinou.

V práci je úspěšný, ale v soukromí ho po celý život stíhaly ztráty a odloučení. Když byl Petrovi jeden rok, rodiče se rozvedli a otec se od rodiny odstěhoval. Naposledy se s ním setkal, když mu bylo šest. Od matky se dozvěděl, že emigroval do Švýcarska. Když po letech zemřela Petrovi sestra, maminka a všichni příbuzní z matčiny strany, rozhodl se otce hledat. Našel jej díky pořadu České televize Pošta pro tebe. Otec ale neprojevil přání setkat se s ním. Místo otce však objevil svého o rok staršího nevlastního bratra Michala, o němž vůbec nevěděl, že existuje. S ním se stýká dodnes.

Ztráty, hledání a znovunalézání kořenů provází Petra po celý život. Byl členem divadla Ypsilon, v roce 1980 odešel nedobrovolně do emigrace a pak už nemohl zpět. Z Rakouska odešel s tehdejší ženou Miladou do USA, do New Yorku, zakotvil na Floridě. Ztratil domov i širší rodinu v Československu. Sám o té době říká, že byl „úplně na nule“. Z nuly vybudoval v USA úspěšné divadlo. Přesto se v roce 1990 vrátil domů.

Dnes je otcem sedmi dětí. V roce 2007 se mu narodila dcera Julinka. Je čtvrtým dítětem, které má s Pavlínou Babůrkovou. Se svou někdejší partnerkou Lucií Bílou má Kratochvíl syna Filipa, s první manželkou dceru Barboru, a s Pavlínou Babůrkovou vyženil syna Jana.

Židovský původ ho částečně předurčuje ke strachu a úzkosti ze ztráty kořenů a následovnictví. Proto má velkou rodinu. „Ta je pro mě všechno, práce je jen hra,“ říká.

Průvodkyní pořadem je moderátorka České televize Daniela Drtinová.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Diskuse diváků
 • Natálie 31. 3. 2015 08:41

  kdyby pan Viewegh věděl...

  že to pravý utrpení ho teprve čeká. Kam se na to hrabe bulvár, když jde o zdraví.…

 • Jan Cimický 31. 3. 2015 00:56

  Diagnóza

  Profesně se pohybuji mezi duševně ochořelými a oči pana Marhoula vypovídají značnou míru fanatis…

 • Malvína 29. 3. 2015 18:32

  Komentář Anny

  Naprosto výstižné. Jen dodávám, že ještě v roce 1987, kdy naši potřetí každoročně nedostali dev…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2008 – ST  4:3
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

pátek 20. 3.

Svatopluk Matyáš

pátek 27. 3.

Andrea Sedláčková

středa 8. 4.

Helena Vondráčková

Edice ČT
Druhé pokračování osudů slavných právě vyšlo!

13. komnata je pořad, který už není potřeba představovat. O jeho úspěchu svědčí i druhé pokračování jeho knižní podoby.

Křest a autogramiáda knihy 13. komnata – osudové křižovatky slavných potřetí

V pondělí 8. prosince proběhl v Paláci knih Luxor v Praze na Václavském náměstí křest a autogramiáda již třetí knihy z ediční řady 13. komnata 13. komnata – osudové křižovatky slavných potřetí.