13. komnata Borise Hybnera

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 14182  
Sdílet
| Poslat odkaz

Jeden z nejlepších českých mimů se před mnoha lety potýkal s alkoholismem. Nad závislostí dokázal zvítězit (2006). Připravili: H. Dědek, P. Koblovský a R. Sedláček

Třináctou komnatou Borise Hybnera je jeho bývalá závislost na alkoholu a způsob, jakým se s ní před mnoha lety dokázal vypořádat poté, co se dostal na dno a téměř do ohrožení života. Jak a v čem se může bývalá závislost projevit nyní po mnoha letech? Může se vrátit? Jaká je osobnost člověka, který dokázal přestat pít?

Průvodcem tohoto dílu je novinář Honza Dědek, který zná Borise Hybnera dlouhá léta, byl svědkem jeho vzestupů a pádů spojených s euforickým otevřením vlastního divadla Gag, jeho postupně narůstajících potíží, jeho krachu, Borisovy nezaměstnanosti, přijetí vyučování na HAMU, nabídky žít v Americe a jejího odmítnutí s výhledem na vlastní projekt v ČR, na nějž však Boris nemá (a pravděpodobně nikdy mít nebude) dostatek finančních prostředků.

Boris Hybner již léta abstinuje, ale jeho životní osud není standardní. Potřetí se oženil, má další dvě děti. O jeho osobnosti mluví jeho první žena, která ho znala v době, kdy propadl pití. Dcera – herečka Vanda Hybnerová – trochu s hořkostí vzpomíná na to, jak od nich otec odešel, když jí bylo sedm let. Jeho mladá žena Lucie hodnotí Borisovy velkorysé projekty mnohem realističtěji a skeptičtěji než on.

Kde se ve fascinující osobnosti Borise Hybnera bere nezdolná a nezničitelná energie, se kterou se vrhá do nových a nových soubojů s větrnými mlýny, o nichž po tolika letech snad už musí tušit, že jsou předem prohrané? Je pravda, že promrhal svůj talent, jak se domnívá jeho první žena? Nebo je to naopak šťastný člověk, který dokáže jít za svým snem navzdory neúspěchům a překážkám? V odpovědích na tyto otázky spatřuje průvodce příběhem otevření dveří do třinácté komnaty jednoho z neslavnějších českých mimů – Borise Hybnera.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Vážení diváci, přes letní prázdniny vysíláme reprízové díly 13. komnaty. Od září budou pokračovat premiéry.

Diskuse diváků
 • valča 25. 6. 2015 10:11

  které komnaty

  budte vysílat ? osobně bych ráda Martina Zacha, Tomáše Zelenku,Davida Drahonínského vím kd…

 • Salvia 23. 6. 2015 21:37

  Dan je krásný člověk, má srdce na pravém místě, to se pozná. Přeji mu zdraví a lásku…

 • Vladimír 16. 6. 2015 09:21

  Jo, soudružka Šiklová....

  ....a v padesátých a šedesátých letech to byla taková zapálená a ke všemu odhodlaná komuni…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2005 – ST  4:3
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

pondělí 29. 6.

Ladislav Chudík

středa 8. 7.

Olga Matušková

středa 15. 7.

Jakub Vágner

Související pořady
Edice ČT
Druhé pokračování osudů slavných právě vyšlo!

13. komnata je pořad, který už není potřeba představovat. O jeho úspěchu svědčí i druhé pokračování jeho knižní podoby.

Křest a autogramiáda knihy 13. komnata – osudové křižovatky slavných potřetí

V pondělí 8. prosince proběhl v Paláci knih Luxor v Praze na Václavském náměstí křest a autogramiáda již třetí knihy z ediční řady 13. komnata 13. komnata – osudové křižovatky slavných potřetí.