13. komnata Borise Hybnera

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 13696  
Sdílet
| Poslat odkaz

Jeden z nejlepších českých mimů se před mnoha lety potýkal s alkoholismem. Nad závislostí dokázal zvítězit (2006). Připravili: H. Dědek, P. Koblovský a R. Sedláček

Třináctou komnatou Borise Hybnera je jeho bývalá závislost na alkoholu a způsob, jakým se s ní před mnoha lety dokázal vypořádat poté, co se dostal na dno a téměř do ohrožení života. Jak a v čem se může bývalá závislost projevit nyní po mnoha letech? Může se vrátit? Jaká je osobnost člověka, který dokázal přestat pít?

Průvodcem tohoto dílu je novinář Honza Dědek, který zná Borise Hybnera dlouhá léta, byl svědkem jeho vzestupů a pádů spojených s euforickým otevřením vlastního divadla Gag, jeho postupně narůstajících potíží, jeho krachu, Borisovy nezaměstnanosti, přijetí vyučování na HAMU, nabídky žít v Americe a jejího odmítnutí s výhledem na vlastní projekt v ČR, na nějž však Boris nemá (a pravděpodobně nikdy mít nebude) dostatek finančních prostředků.

Boris Hybner již léta abstinuje, ale jeho životní osud není standardní. Potřetí se oženil, má další dvě děti. O jeho osobnosti mluví jeho první žena, která ho znala v době, kdy propadl pití. Dcera – herečka Vanda Hybnerová – trochu s hořkostí vzpomíná na to, jak od nich otec odešel, když jí bylo sedm let. Jeho mladá žena Lucie hodnotí Borisovy velkorysé projekty mnohem realističtěji a skeptičtěji než on.

Kde se ve fascinující osobnosti Borise Hybnera bere nezdolná a nezničitelná energie, se kterou se vrhá do nových a nových soubojů s větrnými mlýny, o nichž po tolika letech snad už musí tušit, že jsou předem prohrané? Je pravda, že promrhal svůj talent, jak se domnívá jeho první žena? Nebo je to naopak šťastný člověk, který dokáže jít za svým snem navzdory neúspěchům a překážkám? V odpovědích na tyto otázky spatřuje průvodce příběhem otevření dveří do třinácté komnaty jednoho z neslavnějších českých mimů – Borise Hybnera.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Diskuse diváků
 • P. 25. 1. 2015 20:56

  Skvělý, obdivuhodný člověk

  Já a můj bratr jsme také neměli nejrůžovější dětství, i když tak zlé, jako to měl Václav to zase nebylo,…

 • Tereza 25. 1. 2015 15:22

  úžasný člověk

  Jako komika ho nemusím, ale je úžasné jak se s dětstvím vyrovnal a sám je perfektní otec, manž…

 • ELC  •  25. 1. 2015 14:45

  mel tezke detstvi...

  Ale byt jeho otec, tak bych se stydel hodne za jeho podradnou hereckou karieru…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2005 – ST  4:3
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

pátek 23. 1.

Václav Upír Krejčí

pátek 30. 1.

Jiří Dědeček

pátek 6. 2.

13. komnata Martina Bursíka

Edice ČT
Druhé pokračování osudů slavných právě vyšlo!

13. komnata je pořad, který už není potřeba představovat. O jeho úspěchu svědčí i druhé pokračování jeho knižní podoby.

Křest a autogramiáda knihy 13. komnata – osudové křižovatky slavných potřetí

V pondělí 8. prosince proběhl v Paláci knih Luxor v Praze na Václavském náměstí křest a autogramiáda již třetí knihy z ediční řady 13. komnata 13. komnata – osudové křižovatky slavných potřetí.