Na moll

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1050  
Sdílet
| Poslat odkaz

Koncerty skupiny Čankišou a dua Lada Šimíčková a Ivo Cicvárek. Rozhovor s písničkářem Slávkem Janouškem o Textové dílně. Režie V. Fatka

Brněnská skupina Čankišou hraje hudbu smyšleného jednonohého národa Čanki. K jejím poznávacím znamením patří pestré aranže (mj. výrazná rytmika, didgeridoo, dva saxofony) a nezaměnitelný hlas a nepřehlédnutelná postava zpěváka Karla Heřmana. Skupina hraje od svého vzniku ve stále stejném sedmičlenném složení. Vystupovala na festivalech v Pákistánu nebo na ostrově Réunion a právě vydala své páté studiové album Fayth.

Šansoniérka a textařka Lada Šimíčková zatím žádné album nenatočila, ale pochlubit se může například opakovaným postupem do soutěže písničkářů na festivalu Zahrada. Do povědomí se dostala díky Textové dílně Slávka Janouška a její texty mají v repertoáru i další interpreti jako skupina Zhasni nebo Lucie Redlová. Lada Šimíčková v současné době vystupuje v duu se zkušeným brněnským písničkářem a hudebníkem Ivo Cicvárkem.

Součástí pořadu bude i krátká návštěva u Slávka Janouška – právě v souvislosti s Textovou dílnou. Písničkář nabídl původně své webové stránky k virtuálnímu setkávání textařů mladší a střední generace. Nejprve tam tvůrci pouze „zavěšovali“ své texty a diskutovali o nich. Velmi brzy se však z Textové dílny stal živý organismus, jehož součástí je vzájemné zhudebňování a poskytování textů, setkávání, semináře, pravidelná účast členů Textové dílny na vybraných folkových festivalech (Zahrada, Folkové prázdniny aj.).

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Diskuse diváků
 • Renata =o) 30. 5. 2011 21:16

  zpět

  Díky za navrácení pořadu, není složité si najít čas, jen délka by mohla být delší.…

 • Jara 26. 5. 2011 00:17

  Na moll

  Mám pořad Na moll rád.S ČT a hudbou je to těžké.Vysílací čas byl slíben ve středu v 18 hod.Teď nevím,kdy …

 • Vasil Ceral 2. 2. 2011 20:15

  Hurá...

  už jsou zpátky, sláva...

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011
Žánr: Hudba
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje