Předchozí díl | Následující díl

Na moll

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1050  
Sdílet
| Poslat odkaz

Záznam vystoupení skupin Alibaba (vítěz festivalu Zahrada 2011) a Svítání (vítěz Zahrady 2000) ze studia. Návštěva u Romana Horkého ze skupiny Kamelot v jeho novém domově. Režie V. Fatka

Hosty pořadu Na moll budou dvě formace, které představují rozdílné odnože akustické hudby.

Skupina Alibaba v čele s kapelníkem, zpěvákem, kytaristou a autorem repertoáru Miroslavem Vepřkem si za několik let své existence vybudovala jméno především ve svém domovském Olomouckém kraji. Zvítězila na Mohelnickém dostavníku a v roce 2011 obdržela hlavní cenu pořadatelského štábu na festivalu Zahrada. Kromě toho se může chlubit vítězstvím z Porty. Současná tříčlenná sestava Alibaby čerpá z nejlepší tradice akustického folku a country a prvky těchto žánrů kombinuje s bravurně hraným swingovým rytmem. Za pozornost stojí i texty Mirka Vepřka, který je vystudovaný bohemista a tomuto oboru se (mj. jako odborník na staroslověnštinu) věnuje jako vědec na olomoucké univerzitě.

Brněnská skupina Svítání má na svém kontě jednu z diváckých cen na festivalu Zahrada z roku 2000. V té době se věnovala převážně akustickému folku s důrazem na vokály. Současná podoba kapely je zcela jiná: pestřejší aranže, prvky různých žánrů, pouze výrazná vokální složka zůstala. Svítání u nás patří k průkopníkům nového šíření hudby mezi fanoušky. V posledních letech nevydává nová alba; místo toho natáčení profesionálně ve studiu každý rok 4–5 nových písní, a takto vzniklé CD rozdává zdarma návštěvníkům svých koncertů. Cílem je přilákat publikum spíše na koncerty než ke stahování hudby z internetu.Sestavu nedávno výrazně změnila i legendární brněnská skupina Kamelot. Cílem kapelníka a autora Romana Horkého je vrátit se k původnímu akustickému zvuku a k trampské muzice. Horký se odstěhoval do Mohelna u Náměště nad Oslavou, aby měl blízko k inspirativnímu prostředí údolí řek Oslavy a Chvojnice. Současný Kamelot vedle Horkého autorských písní hraje skladby Wabiho Ryvoly. Kapela bude v roce 2012 slavit 30 let od svého vzniku.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Diskuse diváků
 • Renata =o) 30. 5. 2011 21:16

  zpět

  Díky za navrácení pořadu, není složité si najít čas, jen délka by mohla být delší.…

 • Jara 26. 5. 2011 00:17

  Na moll

  Mám pořad Na moll rád.S ČT a hudbou je to těžké.Vysílací čas byl slíben ve středu v 18 hod.Teď nevím,kdy …

 • Vasil Ceral 2. 2. 2011 20:15

  Hurá...

  už jsou zpátky, sláva...

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011
Žánr: Hudba
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje