Chat

bylinky na virózy

Ing. Adriana Kašparová

Záznam chatu ze čtvrtka 11. února 2016

Irena: „Zdravím Vás paní Kašparová, měla bych dotaz. Má 15 měsíční dcera je už tři týdny zahleněná, kašle a má nudli. Doporučila byste mi nějakou bylinku na odhlenění pro její věk? Mockrát děkuji“

Ing. Adriana Kašparová: „Dobrý den. Vyzkoušejte koření asu smrdutou s pískavicí řeckým senem. Dětičkám chutná i svařák, který si tady uděláme a uvedenými bylinkami se můžete i napařovat (na napařování jsou nejvhodnější heřmánek, badyán, šalvěj, hřebíček a skořice nebo majoránka - udělejte napařování alespoň ze 3 uvedených bylin). Stačí napařovat pod ručníkem cca 2-5 minut“

Veronika: „Dobrý den, už 4 roky mě píchá v levém podžebří.Sono i jaterní,slinivkové testy z krve vpořádku. Co byste doporučila v metodě míčkování? děkuji za odpověď“

Ing. Adriana Kašparová: „Míčkování, které zde uvidíte je přesně pro Vás.“

ONTARIO: „V čem je výhoda a nevýhoda, když použijeme bylinky na virózy?“

Ing. Adriana Kašparová: „Výhoda že pomáhají tělu bojovat s nemocí a nevýhoda, hlavně těch co ničí viry, že jsou trochu více agresivní pro tělo (může se to projevit bolestí hlavy, nevolností... nechutí po určité době se nám do nich už nechce) Jestli nezaberou do 3 dní je dobré je vyměnit, protože na uvedené potíže asi nestačí, proto je lepší byliny na virózy používat jen jistou dobu a pak vyměnit nebo přestat používat.“

Dagmar Kuzmova: „Dobrý den. Již rok, po porodu a kojení mám opakovaně záněty v krku bez horečky bez rýmy kazdy měsíc. Jak nastartovat imunitu aby se to už neopakovalo? Jsem na začátku druhého těhotenství. Děkuji Kuzmova“

Ing. Adriana Kašparová: „Ve Vašem případě jednoznačně Ječmen a chlorela ale raději mi zavolejte abyste koupila správný produkt. Imunitu zkuste nastartovat také ovesnou kaší k snídani a míčkováním, které zde předvedu.“

Dana: „Dobrý den,právě mají rýmu a kasel meě 2 děti 2,5 roku a 9 měsíců.co by jim krom sirupu pomohlo.teploty nemají.jaké bylinky by mohli takto malé děti,pomohla by např. Esence do aromalampy.“

Ing. Adriana Kašparová: „Esence do aromalampy supr, tam doporučuji Smrk, Borovici, Eukalyptus, Heřmánek... Doporučuji masáže nožiček (musela bych Vám to ukázat), Ječmen, Chlorellu, ale kvalitní, raději se mi ozvěte než se rozhodnete něco koupit. Váš klid doma je neskutečně důležitý, čím budete ve větším klidu, tím budou Vaše děti zdravější. Z bylin zkuste napařování viz výše, nebo alespoň čaj majoránka, saturejka měsíček“

Eva: „Dobrý den, měla by jste prosím ňáký tip pro mě? Cítím se unavená (máme 3 dítka), něco, abych měla víc energie a lepší náladu? Moc děkuji.“

Ing. Adriana Kašparová: „Věnujte se alespoň jeden den v týdnu cca 2 hodiny jenom sobě a každý den si nechte svých 10 minut na které si nenecháte šáhnout ať se děje cokoliv a dělejte V těch minutách to na co Vám jindy nezbývá čas a moc se na to těšíte, nebo jen tak buďte. Bez toho nebudete v pohodě. Dále bych doporučila Ječmen a Chlorellu.“

Renata: „Dobry den pani Kasparova,prosim,jaky mate názor na ranni piti cerstve grepove stavy?Je pravda,ze grep patri mezi superpotraviny?Moc Vam dekuji za odpověď.“

Ing. Adriana Kašparová: „V lete je grep supr, v zimě to už tak supr není. Co se týče pojmu suprpotraviny dá se říci, že by tam mohl patřit, ale takových suprpotravin je i u nás hoodně jen musí být nejlépe doma vypěstované.“

Otylka: „Dobrý den prosím poraďte mi. Nyní jsme se přestěhovali do nového DOMEČKU se zahradou a já bych ráda pěstovala bylinky bazalku matu tymián atd. Poraďte mi prosím jak na to. Kdy začít ,do čeho je dát. Moc děkuji“

Ing. Adriana Kašparová: „Máta a Tymián se ujmou bez potíží na jakékoliv půdě a bazalku pěstujte v květináči. Začněte kdykoliv, nemusíte čekat do jara, abyste měla svoje bylinky na zahradě protože tymián a mátu můžete sázet kdykoliv. Bazalku na jaře cca duben. Všechny uvedené mají rády slunce.“

Zuzka: „Dobrý den, může se používat Ječmen či Chlorella při kojení? Nebo co byste doporučila na zvýšení energie? Děkuji“

Ing. Adriana Kašparová: „Určitě, dokonce se bude uzdravovat i mimi. Existují i děti dokojené ječmenem, protože maminky neměli mléko, ale v tomto případě mohu doporučit pouze jedinou značku, kterou zde nemohu zmínit.“

Pavlína: „Dobrý den, často zmiňujete na podporu imunity chlorellu a ječmen. Mám doma i spirulinu, je v něčem odlišná? Je to vlastně také řasa?“

Ing. Adriana Kašparová: „Ano, je sice lépe stravitelná, ale není tak účinná, z pohledu léčení je u mne chlorela neskonale lepší - kdybyste chtěla srovnání, tak je to asi jako když máte škodovku starou 10 let a novou obě jsou škodovky, ale každá Vám dá jinou kvalitu.“

Šárka: „Dobrý den, bylo mi doporučeno užívat lichořeřišnici kapky na bronchitidu, s dávkováním 3x25 kapek, po 20 dní. Myslíte si, že to bude takto účinné? Děkuji.Pěkný den!“

Ing. Adriana Kašparová: „Účinnost kapek nezávisí jen na dávkování, ale také na Vaši důvěře v jejich pomoc, na Vaši ochotě se vyležet, na Vaši ochotě zapomenout na problémy a opravdu si nemoc "užít v klidu", protože už nebude - je na odchodu. Pokud si ji v klidu "neužijete" tak u Vás zůstane, dokud si na ní ten čas opravdu "nenajdete" Doufám, že jste správně pochopila, co Vám chci tímto říci. Jinak dávkování je v pořádku a opravdu by Vám to mohlo zabrat.“

Martina B.: „Dobrý den paní inženýrko, můj dotaz nesměřuje přímo k virózám, při gastroskopickém vyšetření mi byl zjištěn mírný chronický zánět žaludku bez přítomnosti helicobacter pylori. Co ideálně užívat na zlepšení stavu? Děkuji za odpověď, Martina Bezděková“

Ing. Adriana Kašparová: „Asu smrdutou a Pískavici řeské seno - zavolejte mi nebo napište. Tím je dobré začít. Dále ječmen a chlorela. Z klasických věcí zkuste Ume ocet, nebo jablečný ocet každý den.“

Kateřina Kolářová: „Dobrý den, může míčkování pomoci dceři (4 roky), která trpí potravinovou alergií? Děkuji a přeji pěkný den!“

Ing. Adriana Kašparová: „Ano může ale je to záležitost na několik měsíců - určitě uleví.“

Lenka J.: „Moc prosím o odpověd, syn měl asi před 14 dny angínu, užíval antb.penicilinové....nyní je opět unavený, bolest hlavy, zvýšenou teplotu...příznaky chřipky jak tvrdí lékařka...ale začalo ho znovu bolet v krku, zčervenaly mu mandle, na jedné má i bílý povlak..jak mu nejlépe pomoci...dávám mu do jídla čerstvý česnek, kloktá....děkuji“

Ing. Adriana Kašparová: „Nechat ho vyležet bez elektroniky (TV, počítače), hodně větrat, naučte ho pít horkou vodu-nejteplejší co zvládne.“

Eva Kopřivová: „Dobrý den, může Vámi specifikovaný míček být nahrazen například dřevěnou koulí nebo polystyrenovou koulí ? Děkuji za odpověď“

Ing. Adriana Kašparová: „pokud bude tvrdý tak ano.“