Soutěž

Soutěžte s Toulavou kamerou a vyhrajte dvě knihy nebo balíček se sportovní taškou, osuškou, sadou na badminton, termoskou, hracími kartami a plyšovou sovičkou.

Soutěžní otázka z 27. května

Naše otázka se týká města, kterému se říkalo Malá Vídeň a které je jednou z bran Jeseníků. A to díky architektonickým skvostům, k nimž vás zavede procházkový okruh. O jaké město jde?

  • A) Králíky
  • B) Jeseník
  • C) Šumperk

Čas na odpověď máte do čtvrtka do 14:00. Odpovědi můžete posílat pouze SMS zprávou ve formátu: KAMERA mezera AneboBneboC na telefonní čislo 900 11.

Cena SMS dle tarifu operátora. Technicky zajišťuje ATS Praha, www.atspraha.cz.

pravidla soutěže

Výherci minulých soutěží

Soutěžní otázka z 20. května

Minule jsme se ptali na památku, kterou si nechal na konci 17. století vybudovat hrabě Václav Vojtěch ze Šternberka. Inspirací pro něj byly římské předměstské vily. Stavba se pyšní unikátní iluzivní výzdobou Velkého sálu a taky schodištěm, které z něj vede přímo do zahrady. Opakovaně tu taky pobývala císařovna Marie Terezie, která rezidenci dokonce koupila pro Ústav šlechtičen. Řeč byla o zámku Troja, což byla naše správná odpověď.

Výhercem se stal Antonín Bušák, Sopotnice. Gratulujeme!

Soutěžní otázka z 13. května

Minulá otázka nás zavedla na Znojemsko. Zajímal nás zámek v česko-rakouském pomezí. Právě tato poloha a nezájem o jeho osud vedly k tomu, že ve druhé polovině minulého století chátral a jako řadě podobných památek mu hrozil zánik. Patřil zemědělskému družstvu, byli tu pohraničníci i nápravný tábor pro ženy. Historie šlechtického sídla spadá asi do období přelomu 15. a 16. století. Tvrz je zde zmiňována v polovině století 16., sídlil zde rod pánů Krajířů z Krajku. Dnes je zámek v rukou státu a v péči památkářů, které je neustále potřeba. Šlo o Uherčice, což byla správná odpověď.

Výhercem se stal Jiří Smištík, Tanvald. Gratulujeme!