Soutěž

Soutěžte s Toulavou kamerou a vyhrajte dvě knihy nebo balíček se sportovní taškou, osuškou, sadou na badminton, termoskou, hracími kartami a plyšovou sovičkou.

Soutěžní otázka z 23. dubna

Tentokrát se vydáme do města, které bývá nazýváno branou do jedněch z našich hor. O jeho rozkvět se významnou měrou zasloužil Kryštof Gendorf z Gendorfu, který ho proměnil v centrum železářské výroby. Dodnes ho připomíná zámek, který si tu nechal postavit. Stačila vám naše nápověda k tomu, abyste poznali, o kterém městě je řeč?

  • A) Sušice
  • B) Hostinné
  • C) Vrchlabí

Čas na odpověď máte do čtvrtka do 14:00. Odpovědi můžete posílat pouze SMS zprávou ve formátu: KAMERA mezera AneboBneboC na telefonní čislo 900 11.

Cena SMS dle tarifu operátora. Technicky zajišťuje ATS Praha, www.atspraha.cz.

pravidla soutěže

Přehrát video

Soutěž

Soutěž

Výherci minulých soutěží

Soutěžní otázka z 16. dubna

Minule jsme se ptali na obec, kde udržují při životě tzv. májkování. I tady jsou v hlavní roli dívky, které vyrážejí za koledou po sousedech, a to na smrtnou neděli. V rukou nesou nazdobené stromečky a lidem do domů symbolicky přinášejí jaro. Májkování je výsadou dívek ve věku od tří do jedenácti let. Ty starší vynášejí Smrtku. V obci najdeme empírový zámek a barokní kostel sv. Jiří. Šlo o Citov, což byla správná odpověď.

Výherkyní se stala Věra Pletánková, Havířov. Gratulujeme!

Soutěžní otázka z 9. dubna

Minule jsme se ptali na zříceninu hradu. Vybudován byl už ve 13. století a jeho majitelé z rodu Hrabišiců ho postupně rozšiřovali, až se stal jedním z největších v celém českém království. Jenže i na tomto sídle zanechal stopy zub času. Navíc ho ukryly okolní stromy, takže málem upadl v zapomnění. V posledních letech ale opět ožívá a těší se zájmu návštěvníků. Šlo o zříceninu hradu Rýzmburk, což byla správná odpověď.

Výherkyní se stala Zuzana Kutová, Hradec Králové. Gratulujeme!