Soutěž

Soutěžte s Toulavou kamerou a vyhrajte dvě knihy nebo balíček se sportovní taškou, osuškou, sadou na badminton, termoskou, hracími kartami a plyšovou sovičkou.

Soutěžní otázka z 25. června

Soutěžní otázka se týká železniční trati, které se, podle rakouského originálu, říká slezský semmering. Spojuje bod A s bodem B a to jsou neznámé, na něž se ptáme. Stavitelé se museli vypořádat s náročným terénem na trati, dlouhé 35 kilometrů. Z Hanušovic se jede pěkně údolím, ale po nějaké době čeká vlak stoupání 31 promile. A pak další. Tak co říkáte, které stanice dráha spojuje?

  • A) Hanušovice – Jeseník
  • B) Hanušovice – Králíky
  • C) Hanušovice – Šumperk

Čas na odpověď máte do čtvrtka do 14:00. Odpovědi můžete posílat pouze SMS zprávou ve formátu: KAMERA mezera AneboBneboC na telefonní čislo 900 11.

Cena SMS dle tarifu operátora. Technicky zajišťuje ATS Praha, www.atspraha.cz.

pravidla soutěže

Přehrát video

Soutěž

Soutěž

Výherci minulých soutěží

Soutěžní otázka z 18. června

Minule jsme se ptali na šlechtické sídlo. Patří k významným památkám z doby baroka. Na jeho stavbě i výzdobě se ve službách pánů z rodu Valdštejnů podílely i takové hvězdy, jakými byli Jean Baptiste Mathey, František Maxmilián Kaňka nebo Matyáš Bernard Braun. V jeho komnatách pobýval taky slavný italský učenec, spisovatel a světoběžník, který se ovšem do dějin zapsal především jako svůdník. Giacomo Casanova. Šlo o Duchcov, což byla naše správná odpověď.

Výherkyní se stala Marie Mělnická, Litomyšl. Gratulujeme!

Soutěžní otázka z 11. června

Minule jsme se ptali na město,které se stalo královským v roce 1275, byť nebylo nijak velké. Na místě původního hradu dnes stojí zámek, spojený se jménem maršála Windischgrätze. Město historicky těžilo ze své polohy na norimberské cestě, spojující Norimberk a Prahu. Z hradu toho moc nezbylo a také zámek měl na kahánku. Ale podařilo se jej zachránit. Skladovalo se tu obilí a byl také určen k demolici. To se naštěstí nestalo. Šlo o Tachov, a to byla také naše správná odpověď.

Výherkyní se stala Marta Kapčuková, Hradec Králové. Gratulujeme!