Dům, byt, chata, chalupa


Mravenci

Obvykle se mravenci do lidského obydlí zatoulají z hnízda na zahradě při svých výpravách za potravou. Existuje několik přípravků, které s mravenci zatočí.

Nátěry střech

I o plechovou střechu je potřeba se starat a zajistit jí pravidelnou obnovu ochranného nátěru před korozí, mechy nebo povětrnostními vlivy. A v neposlední řadě jí nový nátěr dodá lepší vzhled.

Renovace vinylové podlahy

Dnešní technologie broušení a ošetření povrchu nabízí renovaci různých typů podlah. Ukážeme vám, že se i opotřebovaná a znečištěná elastická podlaha typu PVC, vinyl, guma dá zrenovovat tak, že vypadá jako nová.

Námořní jachta

Na námořní jachtu se v našich podmínkách jen tak nepodíváte. V naší reportáži ano. A taky se dozvíte, jak se zde bydlí, i to, jestli se jachta dá využívat celoročně.

Dům na vodě

Navštívíme dům, který stojí přímo na vodě. Nejedná se o houseboat v pravém slova smyslu, ale o unikát i ve světovém kontextu.

Ošetření kovových prvků

Jestliže chcete natřít například kovové zábradlí, vyberte si takový druh emailu, který v sobě spojuje vlastnosti základní antikorozní vrstvy, mezivrstvy i vrchní ochranné a efektní vrstvy zároveň.

Bydlení u vody

Nejdříve se podíváme na výjimečnou stavbu, která dostala ocenění Dům roku. Stojí v kopci na stráni, a přesto se voda stala jeho ústředním motivem.

Hydroponický květináč

Výraz hydroponie pochází z řečtiny, kde „hydro“ znamená voda a „ponos“ práce, tedy něco jako „vyrábět vodou“. Jednoduše řečeno, jedná se o pěstování rostlin bez využití půdy. Zkusit to můžete i vy a navíc s vlastnoručně vyrobeným hydroponickým květináčem.

Karavany

Na závěr se podíváme na jedno netradiční bydlení, které ale většina lidí využívá jen na cestách.

Vinylové barvy

Barvy jsou věčným tématem při řešení designu interiéru. Při volbě barevných odstínů je třeba vzít v úvahu jeho světelné podmínky i stavební detaily. Druh barvy bychom měli zvolit podle požadavků na provoz interiéru.