Nový animovaný večerníček České televize v technologii 3D počítačové animace o maličkém slonovi, který se musí prosadit v obrovském světě normálních slonů. Ale když máte statečné srdce a dobrého kamaráda, můžete dosáhnout totéž, co velcí siláci!

Česká televize uvádí animovaný seriál mladých autorů, scenáristky Ivy Macků a režiséra Libora Pixy, jehož absolventský film z pražské FAMU Graffitiger byl nominovaný na studentského Oscara. Hudbu složil Jan P. Muchow a komentář k němu namluvil Jan Vondráček. Seriál pro Českou televizi vyrobilo studio Eallin technologií 3D počítačové animace. Po Třech prasátkách je to teprve druhý seriál ČT v této technologii.

Béďa je sloní kluk, který moc nevyrostl – vlastně je velký jen asi jako štěně, a tak normálním slonům sahá sotva po kotníky. Ve sloním světě se přitom oceňuje hlavně velikost a síla, ale i když se na něj ostatní sloni dívají doslova „s patra“, Béďa se odradit nenechá a spolu se svým kamarádem, prostořekým damanem Edou (damani jsou příbuzní slonů a Eda jediný kluk ve školce, který je menší než Bedříšek) se odvážně vrhá do úkolů, které před něj staví jeho tatínek i sám život. Postupně tak překoná strach ze strašidel, vyzkouší podezřele bublavý zvětšovací lektvar, naučí se, že je lepší chodit po svých nožičkách, i když jsou krátké, a dokonce zachrání rodinné jezírko před drzým sloním svalovcem Helmutem. Bedříšek se sice musí potýkat s množstvím obtížných překážek, které jeho „normálním“ vrstevníkům okolní svět neklade, ale jeho velikost (nebo spíš maličkost) mu umožňuje jiný pohled na svět, a tak mnohdy pomůže vyřešit problémy, se kterými si velcí sloni nevědí rady.

Námět: Iva Macků, Jiří Tyller
Scénář: Iva Macků
Hudba: Jan P. Muchow
Vypráví: Jan Vondráček
Výtvarník a režie: Libor Pixa

Stopáž8 minut
Rok výroby 2012
 ST