Sklizeň netradičního humoru s investigativní trojicí reportérů Janem, Jiřím a Josefem (1999). Námět a scénář J. Kraus a J. Ornest. Režie M. Vadas

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Autoři údajně nebyli inspirováni vlastní zkušeností při přípravě scénky Kurz, která je jakýmsi průvodcem pro kapesní zloděje a okradené. Scénka Gambler bude pro mnoho diváků jistě užitečným návodem na řešení partnerských vztahů narušených hráčskou vášní. Zájem autorů Dvaadvacítky o postižené menšiny naší společnosti se tentokrát upnul k minoritě postižené rýmou – tato rubrika Dvaadvacítky se jmenuje Suché z nosu. I do veřejnoprávní televize vstoupil nový žánr zvaný sitcom. Naši investigativci zkoumají jeho přednosti ve scénce Škola humoru. Jan, Josef a Jiří si vyzkoušeli na vlastním těle nepřátelskou kampaň konkurence, která se neštítila rozeslat na významná místa pomlouvačné dopisy, které popisují Dvaadvacítku jako pořad, který usiluje o humor. Předností našich protagonistů, kterou již v minulosti opakovaně prokázali, je jemná práce s archivním materiálem, kterého filmové a televizní sklady nabízejí bezpočet. Autorům se podařilo navštívit s kamerou unikátní Lidský bazar, ve kterém je zaujalo vyprávění prodavače, kterého ztělesnil Martin Učík, o osudu zahořklého Hlaváčka, který v tomto zařízení strávil déle než rok.

Hrají: Josef Hrubý, Jan Kraus, Jiří Ornest, Martin Učík, Dana Hálková, Petr Klabouch, Marie Chvostová, Stanislav Cajthaml, Zdeněk Hofman, Jaroslav Schreder a další.

Stopáž25 minut
Rok výroby 1999
 ST 4:3
ŽánrZábava