Kde jsem:

Ekonomika

Ekonomika

Novinky — Reklama — Vše o ČT — Česká televize

Reklama

Reklama

  • Zákonný rámec, ceník reklamy, reklama na webu České televize, možnosti sponzoringu

23. 2. 2015

Jiří Langmajer na stopě sériového vraha

Režisér Jiří Strach se vrátil do Brna, aby tady pro Českou televizi natočil sedmidílný kriminální seriál Labyrint. Vyšetřování brutálních vražd se ujímá major Remeš v podání Jiřího Langmajera. Dále hrají Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, Zuzana Kajnarová, Anna Linhartová, Lukáš Hlavica, Pavel Batěk, Miroslav Donutil, Lenka Vlasáková a další. Autorem scénáře je Petr Hudský. Labyrint vzniká v Tvůrčí producentské skupině Davida Ziegelbauera.

Nález těla muže, kterého kdosi zabil v duchu středověkých mučících praktik, je jen začátkem série děsivých událostí. Kdo a proč vraždí? Je za několika mrtvými jediný pachatel? Mají události z jihu Moravy něco společného s již objasněnou vraždou na Slovensku? Pátrání po pachateli postupně rozkrývá tajemství, které vraha motivuje k dalším činům. Policisté si záhy uvědomují, že se stávají součástí příběhu, který má hodně společného s Posledním soudem, a který snad ze záhrobí režíruje samotný Hieronymus Bosch…  „Síla scénáře u mysteriózního žánru leží vždycky v jeho napínavosti. V případě Labyrintu, kdy propojujeme současnost s tajemnou historií, jsem si téměř jistý, že když někdo uvidí jeden díl, nebude se moci dočkat dalšího,“ zamýšlí se režisér Jiří Strach a s nadsázkou dodává: „Prostě chci, aby si divák užil drobet Strachu…“.

„Jsem přesvědčený, že tímto seriálem nabídneme divákům České televize nový rozměr české krimi,“slibuje nevšední podívanou kreativní producent České televize David Ziegelbauer a dodává: „Je to vlastně jeden velký sedmihodinový příběh, který běží takovým tempem, že diváka nenechá ani na chvíli vydechnout.“

Seriál natáčí Jiří Strach především v Brně a na Blanensku, ale i na dalších místech včetně slovenských lokalit. Štáb bude až do června k vidění v několika ulicích jihomoravské metropole, ale například také v Rudici v Moravském krasu nebo v Jevíčku. „Bude to náročné natáčení, to bezesporu,“ říká režisér Jiří Strach a jedním dechem diváka ujišťuje, že nemá rád kompromisy, a proto půjde při natáčení do maxima. „Uvidíme, jestli se to v takovém objemu dá vydržet, zejména fyzicky,“ doplňuje. Zda a jak se mu kriminálka Labyrint povedla, uvidí diváci ve vysílání České televize zřejmě letos na podzim.

_____________________________________________________________________________

Režisér Jiří Strach (Ďáblova lest, Santiniho jazyk, Operace Silver A, Ztracená brána, Vrásky z lásky, BrainStorm, Anděl Páně, Tři životy…) spolupracuje s brněnským studiem České televize už několik let. Natočil tady mj. pohádku Šťastný smolař a evropský televizní film roku 2014 Osmy.

Hana Orošová, tisková mluvčí TS Brno

Přílohy

Majora remeše hraje Jiří Langmajer (2080 kB)

Režisér Jiří Strach s hlavním kameramanem Martinem Šecem (6030 kB)

V zamrzlém lomu objevili kriminalisté Jiří Langmajer, Pavel Batěk a Stanislav Majer mrtvolu mladého muže (3599 kB)

2. 8. 2016Tři velké seriály a také satira, sitkom a skeče na podzim v České televizi
29. 7. 2015Čtyři nové seriály a série nových formátů. ČT1 na podzim nabídne pořady napříč všemi žánry.
29. 7. 2015ČT2 nabídne přehlídku současného dokumentu. A kultovní seriály.
29. 7. 2015ČT art představí legendy české kultury. Narozeniny oslaví týdnem premiér.
17. 3. 2015Čas pro české hrdiny. Karel IV., Karel Kryl, Jaroslav Marvan, Otakar Švec a další osobnosti obsadili nové projekty České televize.
26. 2. 2015Česká televize získala po třetí v řadě Zlatou pecku
26. 2. 2015Návrat na místo činu. Začíná natáčení druhé řady Případů 1. oddělení.
23. 2. 2015Jiří Langmajer na stopě sériového vraha
3. 12. 2014Jaro České televize ve znamení koně, zvěrokruhu i dokumentu
11. 11. 2014V České televizi se o Vánocích objeví tři nové princezny

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 | | » (9)