Kde jsem:

Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

Tiskové oddělení

Tiskové oddělení je součástí útvaru Komunikace a vnější vztahy.

7. 7. 2011

Animace na Dvojce: Sobotní večery na ČT2 s animovanými filmy

Prázdninové sobotní večery na ČT2 zvou k zábavě i zamyšlení u kvalitních animovaných filmů. Česká televize uvede na Dvojce úspěšné snímky Slepičí úlet, Ztracená hvězda, Království koček, Valiant, Panika v městečku a Trio z Belleville.

Česká televize nachystala na letní prázdniny výběr úspěšných animovaných snímků. Od 9. července Dvojka nabízí každý sobotní večer jeden celovečerní „animák“. Filmy začínají na ČT2 vždy kolem jednadvacáté hodiny.

Fanoušci kvalitní animované tvorby jistě ocení uvedení plastelínové komedie Slepičí úlet, fantasy příběhu Ztracená hvězda, dobrodružného japonského animé Království koček, holubího dobrodružství Valiant, dobrodružství plastových figurek Panika v městečku i dobrodružné komedie Trio z Belleville.
 

Animace na Dvojce
Sobotní večery na ČT2 s animovanými filmy

Den Datum Čas Program Název filmu
Sobota 9. 7. 2011 21:10 hodin ČT2 Slepičí úlet
Sobota 16. 7. 2011 20:55 hodin ČT2 Ztracená hvězda
Sobota 23. 7. 2011 21:00 hodin ČT2 Království koček
Sobota 30. 7. 2011 20:55 hodin ČT2 Valiant
Sobota 6. 8. 2011 20:55 hodin ČT2 Panika v městečku
Sobota 13. 8. 2011 20:55 hodin ČT2 Trio z Belleville

 
Všechny filmy patří mezi to nejlepší, co animovaná tvorba nabízí. Nejedná se o prvoplánové akční snímky, ale o mistrovsky odvedenou animátorskou práci. Diváci se mohou těšit na různé animační techniky – od počítačové renderace, přes ruční kresbu a klasické japonské animé, až po náročnou animaci plastelínových a plastových postaviček. Samozřejmostí je nepovrchní příběh, do jehož děje budou bezesporu vtažené děti i dospělí.

Štěpán Janda
Tiskový útvar ČT
 
 

Animace na Dvojce

Sobotní večery na ČT2 s animovanými filmy
 

Slepičí úlet
Chicken Run
ČT2 | Sobota 9. 7. 2011 | 21:10 hodin

Animovaný film o slepicích neúnavně se pokoušejících o útěk z drůbeží farmy. Vysoce inteligentní podívaná nabízí vtip ve svérázné parafrázi žánrových postupů vězeňských filmů. Vyprávění se opírá o staromódní ruční animaci plastelínových loutek a přesnou charakterovou modelaci jednotlivých hrdinů. Snímek byl vyznamenán desítkami filmových cen a dočkal se i nominace na prestižní cenu Britské filmové a televizní akademie (BAFTA) a Zlatý glóbus.
 

Ztracená hvězda
Nocturna
ČT2 | Sobota 16. 7. 2011 | 20:55 hodin

Vstupte do kouzelného světa noci. Španělský animovaný film o sirotku Timovi. Jeho jediným lékem na strach ze tmy je odraz hvězdného svitu. Tento strach jej jedné noci zavede až na střechu sirotčince. Zde zjišťuje, že jeho oblíbená hvězda zmizela a další bohužel mají následovat…
 

Království koček
Neko no ongaeshi
ČT2 | Sobota 23. 7. 2011 | 21:00 hodin

Japonský animovaný film o dívce Haru, která za záchranu kočičího prince získá nejen dary od kočičího krále, ale z jeho vůle se má za prince také provdat. Obyvatelé kočičího království Haru promění v kočku. Získá dívka zpět svůj lidský život?
 

Valiant
Valiant
ČT2 | Sobota 30. 7. 2011 | 20:55 hodin

Výsledek Druhé světové války ovlivnila i jednotka elitních bojových holubů. Své peripetie v ní zažívá i malý Valiant. Čeká jej tvrdý výcvik a ještě tvrdší bojová realita, ale také krásná holubí ošetřovatelka Victorie.
 

Panika v městečku
Panique au village
ČT2 | Sobota 6. 8. 2011 | 20:55 hodin

Kovboj, Indián a Kůň, nerozlučná trojice prožívá bizarní dobrodružství v excentrické komediální šarádě plné vypilovaných gagů. Animované akční podívané svého času podlehlo publikum festivalů v Cannes i Karlových Varech. Celovečerní verze neodolatelných peripetií plastových protagonistů, jež vznikala celé dva roky, vychází z kultovního, cenami ověnčeného dvacetidílného seriálu.
 

Trio z Belleville
Les Triplettes de Belleville
ČT2 | Sobota 13. 8. 2011 | 20:55 hodin

Okouzlující příběh v rytmu jazzu, cyklistické posedlosti a nekonečné psí oddanosti. Animovaný film pro dospělé děti o osamělém chlapci Šampiónovi, který se pod vedením své babičky stává favoritem Tour de France. Během závodu je však Šampión unesen francouzskou mafií. Babička, madam Souza, se i se psem Brunem okamžitě vydávají svého chlapečka zachránit. Tato melancholická animovaná komedie, ve které autor nahradil dialogy výtvarnou řečí, byla nominována na Oscara a získala řadu mezinárodních cen.

Přílohy

Sobotní večery na ČT2 s animovanými filmy (10025 kB)