Tiskové zprávy, archiv novinek — Televizní studio Ostrava — Česká televize

Televizní studio Ostrava

Televizní studio Ostrava

  • je tu s vámi 69 let
  • svou tvorbou pomáhá zajišťovat 20% podíl regionální produkce ve vysílání ČT

7. 3. 2011

Kdyby mě zabili... nový dokument ve čtvrtek 10. 3. na ČT2

Dokument o muži zákona, který se stal lovnou zvěří. Uvidíte ve čtvrtek 10. března 2011 na ČT2 ve 20:20 hodin. V Centru publicistiky a dokumentu Televizního studia Ostrava jej natočili: dramaturg Martin Červenka, scenáristka Šárka Horáková, kameraman Krunoslav Keteles a režisér Ján Novák.

„Kdyby mě zabili, měl bych nádherný pohřeb za státní peníze a zbyla by po mně jen tabulka na zdi se jménem někde u toalet," říká bývalý elitní policista Michal a jeho slova se ozývají v názvu dokumentu. V současnosti se skrývá v zahraničí, protože v demokratické České republice se dvacet let po listopadovém převratu obává o svůj život. Z normálu jej vychýlily dva případy z roku 2007, které vyšetřoval. Když zjistil, že smrt arménského občana a vražda řidiče Sazky má společného jmenovatele, začal rozkrývat struktury zločineckého podsvětí. Jeho protivníkem se stala přímo hlava ruskojazyčné mafie (tzv. vor v zakoně), která na našem území působí. Policista protivníka usvědčil. Když pak ale český soud mafiánského bosse osvobodil, Michal najednou pocítil horkou půdu pod nohama.
 
Ruskojazyčný organizovaný zločin se v naší zemi etabloval v devadesátých letech. Je úzce svázán se sítí agentů KGB a StB a s protagonisty bývalého režimu a s jejich ekonomickými zájmy. Bohužel je dnes už také hluboce spřízněn se současnou politickou a hospodářskou elitou České republiky. To v podstatě účelově znemožňuje nestranná policejní vyšetřování mafiánských zločinů a spravedlivá objektivní soudní rozhodnutí. Dnes už totiž nevíme, kdo je kdo. Nevíme jestli policista a soudce není zároveň zločinec, jak konstatuje jeden z účinkujících v dokumentu, který doporučujeme vašemu zájmu. 

V Centru publicistiky a dokumentu Televizního studia Ostrava natočili: dramaturg Martin Červenka, scenáristka Šárka Horáková, kameraman Krunoslav Keteles a režisér Ján Novák.

ČT2 uvede 10.3. ve 20:20

Jolanda Pilařová

koordinace vysílání a komunikace TS Ostrava

5. 4. 2011Veřejnoprávní média v novém desetiletí – čas na privatizaci?
29. 3. 2011Během turné po Brazílii jsme měli pistoli u hlavy
28. 3. 2011Veřejnoprávní média v novém desetiletí – čas na privatizaci?
25. 3. 201130. 4. skončí analogový vysílač ČT1 Frýdek – Lysá hora a 16 převaděčů
17. 3. 2011Obchod s identitou
10. 3. 2011Příběhy domů - Liskova vila - 14. března na ČT2
10. 3. 2011Honiti je naše potěšení, dokument z cyklu Intolerance - 13. 3. na ČT2
7. 3. 2011Kdyby mě zabili... nový dokument ve čtvrtek 10. 3. na ČT2
2. 3. 2011„Lady Gaga mi leze na nerváka,“ prohlásila v Medúze Debbi, načež zahrála skladbu roku.
22. 2. 2011Boj o Bojiště

« | | 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 | | » (87)