Tiskové zprávy, archiv novinek — Televizní studio Ostrava — Česká televize

Televizní studio Ostrava

Televizní studio Ostrava

  • je tu s vámi 69 let
  • svou tvorbou pomáhá zajišťovat 20% podíl regionální produkce ve vysílání ČT

26. 3. 2007

Vládneme, nerušit ! předlohou pro televizní dokument

V úterý 27. března se koná beseda s utorem publikace Vládneme, nerušit. Zveme Vás do domi knihy Librex v Ostravě

Na druhou polovinu roku připravuje Televizní studio Ostrava dokument Vládneme, nerušit. Vrací se ke klíčové etapě polistopadového politického vývoje, kterým nepochybně bylo čtyřleté období platnosti takzvané opoziční smlouvy. Předlohou dokumentu je stejnojmenná publikace. Její autor Erik Tabery je rovněž spoluautorem scénáře. Dokument, na němž se jako scenárista a režisér podílí Tomáš Kudrna, vyrábí v dramaturgii Lenky Polákové Centrum publicistiky a dokumentu Televizního studia Ostrava.

Následky opoziční smlouvy pronásledují naši zemi dodnes, tvrdí autoři dokumentu. Jak tento postoj zdůvodňují a které události až do dnešních dní to podle nich dokazují – na to si televizní divák bude muset chvíli počkat. Ne tak čtenáři. O knize Erika Taberyho si mohou přijít pohovořit přímo s autorem do Domu knihy Librex v úterý 27. března 2007 v 17:00 hodin.Spolu s organizátory vás zveme srdečně na besedu spojenou s autogramiádou. Při té příležitosti máte možnost setkat se i s Tomášem Kudrnou, režisérem připravovaného televizního dokumentu.

Přitažlivost této akce nepochybně zvyšuje fakt že publikace Vládneme, nerušit , která vyšla v roce 2006 v nakladatelství Paseka, je navržena na cenu Magnesia Litera 2007.

Novinář Erik Tabery a režisér Tomáš Kudrna budou na denpoté, 28.3 března , hosty Dobrého rána z Moravy a Slezska.

Jolanda Pilařová
koordinace vysílání a komunikace
Televizního studia Ostrava
23. 4. 2007Ocenění pro Zločin jménem Katyň
19. 4. 2007Pátrání po vrahovi zvýšilo sledovanost
13. 4. 2007Ohlédnutí za Jiřím Šebánkem a Egonem Bondym
3. 4. 2007Kuře v manéži
3. 4. 2007Sabotáž pokračuje !
26. 3. 2007Natáčíme Hypermarket
26. 3. 2007Vládneme, nerušit ! předlohou pro televizní dokument
29. 1. 2007Trilobit pro Příběhy železné opony
9. 1. 2007Sama doma poprvé z Ostravy
28. 12. 2006Zločin jménem Katyň

« | | 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 | | » (87)