Detektiv Kurzor

Publikace ke stažení

Tiskové zprávy — Televizní studio Brno — Česká televize

Televizní studio Brno

Televizní studio Brno

  • vysílá od října 2016 z moderního televizního komplexu v Brně-Líšni
  • svou tvorbou pomáhá zajišťovat 20% podíl regionální produkce ve vysílání ČT

19. 11. 2020

Boží mládí s Veronikou, Ondrou a Vladimírem

Pohled na současný svět očima tří mladých lidí přináší nový časosběrný dokumentární cyklus Boží mládí. Jeho protagonisty spojuje víra, dobrovolnická činnost a chuť pomáhat. Čtyřdílný seriál, který vznikl v Tvůrčí producentské skupině Patricka Diviše z brněnského studia, vysílá ČT2 od 22. 11. 2020 každou neděli odpoledne.

„Naši hrdinové jsou ne právě typičtí představitelé takzvané Generace Z, do které bývají zařazováni mladí lidé, kteří se narodili v 90. letech a později. Starší generace jim zazlívá minimální kontakt s reálným životem, závislost na technologiích a sociálních sítích,“ představuje cyklus dramaturgyně Martina Burešová a zdůrazňuje, že Boží mládí nemá nejmenší ambice podporovat generační rozdíly, ale ukázat, že do Generace Z patří i lidé, kteří mají energie na rozdávání a pomáhat druhým je smyslem jejich života.

S kým se diváci v jednotlivých dílech setkají? Ondra studuje Evangelikální teologický seminář, Klára je čerstvou doktorandkou na žurnalistice a Vladimír se chystá ukončit svá studia ekonomie. Všechny spojuje víra a životní období, ve kterém si vybírají životní partnery, hledají samostatné bydlení i svoje místo ve světě, společnosti a církvi. Každý z nich má ale i svůj další svět: Ondra se věnuje dobrovolnické činnosti v rámci církve i mimo ni, Klára zkoumá média a důvěru v ně, mimo práci se pak angažuje ve skautských organizacích. Vladimír vedle studia rozjíždí firmu a ve volném čase pomáhá chudým v komunitě Sant´Egidio.

Jako v mnoha dalších případech ovlivnila letos na jaře i natáčení tohoto cyklu pandemie koronaviru. „Bylo velkou výhodou, že jsme naše hrdiny vybavili malými kamerami, takže zaznamenali řadu svých aktivit, které souvisely s dobrovolnictvím,“ říká jeden z režisérů Petr Kotrla. „Považuji to za velký bonus pro diváka, protože jsme tak do pořadu dostali mnoho autentických a zajímavých situací z naprosto mimořádně náročného období,“ dodává režisér.

Námět, story editor, režie a střih: Josef Fišer / režie: Veronika Kvaková, Petr Kotrla, Michaela Fišer Rozbrojová / dramaturgie: Martina Burešová / produkce: Martina Starová / výkonná producentka: Diana Tuyet-Lan Kosinová / kreativní producent: Patrick Diviš

Přílohy

Boží mládí (1491 kB)

Boží mládí (1525 kB)

Boží mládí (1405 kB)

4. 1. 2022Tradiční odrůdy i regiony. Václav Žmolík už po druhé provází Krajinou vína
30. 12. 2021Postřeh, znalosti, napětí, zábava. Už pětadvacet let. AZ-kvíz slaví jubileum
27. 10. 2021Koncert na střeše a další jazzové lahůdky na ČT art
5. 10. 2021Pohádka natočená za tři odpoledne i soutěž s miliónovým rozpočtem. Nový cyklus Na programu televize odhalí zákulisí televizní výroby
16. 9. 2021Díky za každé Dobré ráno, říká nový moderátor pořadu Aleš Zbořil
6. 9. 2021Režisér Ivo Bystřičan představuje české dějiny na osudech manufaktur a továren
6. 9. 2021Krotí dluhy a radí, jak vyzrát nad finančními problémy
31. 8. 2021Svět podle Muchy
19. 7. 2021Pavel Kříž jako Tajemný pan M.
23. 6. 2021Průkopník televizní tvorby pro děti vysílá už šedesát let. Brněnské studio ČT slaví jubileum

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | | » (37)