ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

"Čtverákový fantom" Hanju udivuje a straší ostatní favority

Velikost textu:

Soči – Olympijské zlato ještě žádný japonský krasobruslař nezískal. Před čtyřmi lety Daisuke Takahaši vybojoval bronz. Už pozítří může být všechno jinak. Devatenáctiletý Japonec Juzuru Hanju na trénincích skáče čtverné toeloopy i salchowy jak na běžícím pásu. Všichni, kteří tréninky krasobruslařů v dějišti olympiády sledují, mají pro mladého Japonce jen slova obdivu. Třást se musí také největší favorit Patrick Chan, který vyhrál v tomto olympijském cyklu všechny tři světové šampionáty.

Japonský krasobruslař Juzuru Hanju
Japonský krasobruslař Juzuru Hanju

"Jeho skoky mají neuvěřitelnou výbušnost," složil Hanjuovi poklonu trojnásobný mistr světa Elvis Stojko. Japonský krasobruslař porazil Chana v prosincovém finále Grand Prix a na ledě v Soči zaujal jednoznačnou výhrou v krátkém programu pro soutěž družstev. Zatímco v minulých sezonách ještě na vyzrálejšího Kanaďana ztrácel v programových komponentech, nyní se i v druhé sadě známce propast mezi nimi zmenšila.

"Dostáváme se čím dál blíž. Býval tam bod a půl rozdíl v každém komponentu, teď jsme Patrickovi mnohem blíž," řekl kouč Brian Orser, který vedle Hanjua trénuje i evropského šampiona Javiera Fernándeze ze Španělska, dalšího kandidáta na olympijskou medaili.

Žádná nervozita mladíkem necloumá

Sám Hanju den před startem mužské soutěže působil v kontaktu s japonskými novináři po tréninku uvolněným dojmem, uvedl server. "O hodnotě medaile vůbec nepřemýšlím. Prostě se na každý trénink plně koncentruji a dělám všechno, co je v mých silách. Nervózní se necítím," řekl serveru icenetwork.com japonský šampion, který na mistrovství světa získal zatím jen bronz v roce 2012.

Po trénincích v dějišti olympiády si pochvaloval, že se mu skáče ještě lépe než při vítězném finále Grand Prix. Ani v Soči přitom neubírá na intenzitě tréninků. "Myslím, že se mohu ještě zlepšovat. Chci, abych byl na vrcholu během volné jízdy," díval se Hanju směrem k pátečnímu vyvrcholení soutěže.

Může se těšit, že se stejně jako v soutěži družstev utká s olympijským vítězem z Turína Pljuščenkem. "Strašně dlouho jsem ho obdivoval, je to můj idol. Jsem tak rád, že s ním mohu závodit na stejném ledě," svěřil se.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.