ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Horák zkusil trojité salto a zranil se. Big Air bude muset zřejmě oželet

Velikost textu:

Další zranění českého snowboardisty – v pořadí už třetí. Petr Horák s největší pravděpodobností přijde o olympijskou soutěž v Big Airu, neboť měl pád v tréninku a podle všeho nenastoupí do středeční kvalifikace.

Petr Horák
Petr Horák

"Dával dvojitá salta a dařilo se mu to, ale s tím by v závodě byl do počtu. Takže jsem rád, že to trojité zkusil, jenže se nepovedlo," řekl trenér Martin Černík. Horák při nepovedeném dopadu dokonce rozlámal prkno a sotva chodí. "S velkou pravděpodobností ho na start nepustíme, protože na soutěž na takovéto úrovni musí být připravený na sto procent. A on není," řekl Černík.

Vedoucí lékař české výpravy Jiří Neumann uvedl, že jezdec přezdívaný Horis nebyl v bezvědomí. "Vyšetřili jsme ho, prošel poliklinikou, udělali jsme rentgeny a zlomeného nic nemá," řekl doktor. "Je ale silně pohmožděný v oblasti třísel, pánve a boku a teď odpočívá. Až další den ráno vstane, bude rozlámaný víc, protože se to rozleží. Do závodu s největší pravděpodobností nepůjde," řekl Neumann.

Freestylista Horák, který minulý týden vypadl v kvalifikaci slopestylu, je již třetím českým zraněným snowboardistou na Hrách v Koreji. Snowboardcrossařky Vendula Hopjáková a Kateřina Louthanová si pochroumaly kotníky. Jen s monoklem vyvázla po pádu v tréninku Big Airu Kateřina Vojáčková a pak vypadla v kvalifikaci.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.