ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Zatím góly nedostáváme, což je důležité, řekl Jandač po výhře nad Švýcary

Velikost textu:

První cíl splněn. Národní tým vyhrál skupinu a postoupil do čtvrtfinále. Rozhodla o tom výhra 4:1 nad Švýcarskem. Trenér Josef Jandač však soupeře pro play-off neřeší. Pochvaluje si zejména obrannou hru týmu v čele s brankářem Pavlem Francouzem, který podal spolehlivý výkon.

Hlavní trenér Josef Jandač (vpravo) s asistentem Václavem Prospalem
Hlavní trenér Josef Jandač (vpravo) s asistentem Václavem Prospalem

"Nebyla to jednoduchá utkání, ani první s relativně slabším soupeřem. Ale máme tři vítězství a první úkol, který jsme si dali, vyhnout se osmifinále a jít rovnou do čtvrtfinále, jsme splnili," řekl Jandač po výhře 4:1 nad Švýcarskem.

Český tým tak nemusí hrát v úterý osmifinálový duel, ale až čtvrtfinále ve středu. "Hlavní výhodou je, že ušetříme síly a máme trošku čas zregenerovat," uvedl hlavní kouč s tím, že postupovou matematiku nezná a neřeší. Stejně jako fakt, že Češi poprvé v historii na olympiádě vyhráli základní skupinu. Češi se o postup do bojů o medaile utkají s vítězem osmifinálového duelu USA – Slovensko.

"Někdo na nás přijde. Je tu play-off a klíčové utkání. Já neřeším, kdo na nás přijde," řekl Jandač jasně. Od videokouče Denise Havla však už měl informaci, že papírově nejslabšího soupeře pro čtvrtfinále bude mít Rusko, se kterým by se Češi v případě postupu obou týmů utkali v semifinále. "Zase to Rusům vychází," pousmál se.

Reprezentace zatím v Koreji potvrzuje, že její předností je defenzivní hra, což Jandač předpokládal již před turnajem. Češi ve třech zápasech inkasovali jen čtyři branky.

"Pavel Francouz má výbornou formu a chytá spolehlivě, což je základ. Na posledních turnajích jsme bohužel neměli extra produktivitu a musíme zápasy vyhrávat na méně vstřelených gólů. Přesně tak se ale hraje v play-off. Zatím góly nedostáváme, což je důležité. Dnes jsme ubránili i oslabení, což bylo taky důležité," poukázal Jandač na duel proti Švýcarsku, kde jeho svěřenci nasbírali v první polovině hned pět trestů a hráli i ve třech proti pěti.

"Musíme se na ta vyloučení ještě podívat. Měli jsme informace přes vysílačku (od videokouče) a dnes jsme museli krotit emoce, protože jsem cítil, že bylo mužstvo víc podrážděné směrem k rozhodčím. Snažili jsme se to spíš mírnit, protože ty výroky už se nevrátí. Ale je to takový divný metr, v první třetině mohli vyloučit na obě strany a vylučovali nás," kroutil Jandač hlavou nad verdikty Kanaďana Bretta Iversona a Rusa Konstantina Olenina.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.