ČTsport

ČTsport
neděle 15. července 2018 Jindřich

Vítkové málem přimrzl bronz k zubům. Až na pódiu mi ten úspěch došel, řekla dojatě

Velikost textu:
aktualizováno 11. 2. 2018 14:55

Opět poznala, jak krutý dokáže být mráz v Pchjongčchangu. Při přebírání bronzu Veronice Vítkové zrudly tváře, ale že by ji to trápilo? To ne. Česká biatlonistka si užívala životní moment a přiznala, že až když se jí medaile začala houpat na krku, uvědomila si, co dokázala.

Veronika Vítková s bronzovou olympijskou medailí ze sprintu
Veronika Vítková s bronzovou olympijskou medailí ze sprintu

Přestože bylo velmi chladno, Vítkové před vyhlášením, v jeho průběhu ani po skončení slavnostního ceremoniálu nezmizel úsměv z tváře. "Jaký je to pocit? Nádherný, ani nevím, co k tomu říct. Teď už vím, že to nebyla sranda. A mám ji," usmívala se Vítková s medailí za třetí místo ve sprintu na krku. V sobotu, bezprostředně po závodě, si také užila stupně vítězů, na cenný kov si však musela ještě téměř 24 hodin počkat.

Velký chlad ji o náladu nepřipravil. "Už mi málem přimrzla k zubům. Je krásná," řekla Vítková, která tradičně pro fotografy pózovala zakousnutá do medaile. "Není úplně teplo, fouká, ale za tohle to určitě stojí," uvedla.

Bezprostředně po závodu devětadvacetiletá biatlonistka přiznala, že jí stále nedochází, co dokázala. Teď už to ví. "Na pódiu mi to došlo, člověk byl dost naměkko. Byl to pěkný pocit," řekla Vítková, která byla před čtyřmi lety v Soči členkou stříbrné smíšené štafety.

Vítková bude mít v pondělí další šanci rozšířit medailovou sbírku, představí se ve stíhačce. "Teď se budu snažit co nejvíc si odpočinout. Po závodě se mi to úplně nepodařilo, do vesnice jsem se nedostala před druhou," poukázala na dlouhou dobu strávenou na dopingové kontrole. "Přijde mi, že dneska jsem se od rána nezastavila. Snad si budu moci teď chvilku lehnout a nabrat síly do zítřejšího závodu," přála si.

I přes dnešní večerní slavnost se chce rychle začít koncentrovat na druhý olympijský start. "Už by to asi chtělo začít," pousmála se Vítková. "Ale dokážu se zkoncentrovat, žiju závod od závodu. Myslím, že se mi letos dařilo se na ně soustředit, koncentrovat, nemyslím, že by to teď mělo být jinak," uvedla Vítková.

Bude se snažit udržet na vítězné vlně. "Sama vím, že to jde, že tam můžu jezdit s nejlepšími a bojovat o medaili. V biatlonu se ale může stát cokoli. Uvidíme, co další závod," řekla s tím, že medaili si vystaví v pokoji. "Budu si ji tam střežit a hlídat. Jestli přijde hodně návštěv? Uvidíme," dodala Vítková.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.