ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Olympionici spoluvytvářeli oblečení. Je to ta nejvymazlenější kolekce, říká Kejval

Velikost textu:

Čeští olympionici se představí v Pchjongčchangu v kolekci oblečení, na jejíž tvorbě se sami intenzivně podíleli. Bývalá běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová se věnovala zejména designu, skikrosař Tomáš Kraus svrchní části oblečení, veslař Ondřej Synek spodnímu prádlu, tričkům a funkčním vlastnostem a sportovní ředitel ČOV a bývalý rychlostní kanoista Martin Doktor technickým částem kolekce.

přehrát video
U kolekce jsme se nejvíce pohádali, ale máme z ní největší radost, řekl Kejval

"Měli jsme zájem, abychom měli něco jiného než další země. Chtěli jsme se odlišovat, což se nám povedlo. Zároveň jsme se snažili pokaždé přinést něco nového a každá kolekce měla svůj příběh," uvedl předseda ČOV Jiří Kejval k vývoji kolekcí za poslední dobu.

Pro Hry v Pchjongčchangu se olympijský výbor rozhodl po dohodě se zástupci firmy specializující se na outdoorové a sportovní oblečení zapojit do vývoje kolekce přímo vybrané sportovce. "Rozhodli jsme se je vtáhnout do procesu a chtěli po nich, aby řekli, co jim vyhovuje, a co ne. Vytvořili jsme tým, který jsme rozdělili na čtyři části a každý z expertů měl na starosti jednu konkrétní věc," řekl Kejval.

Jiří Kejval:

"Je to ta nejvymazlenější kolekce, dali jsem do toho nejvíce úsilí. Nejvíce jsme se u toho pohádali, ale máme z toho největší radost."

Zatím je podoba kolekce tajná, slavnostně bude představena až 20. listopadu. "I proto se o všem jen těžko hovoří. Není to ale o tom, že by byl revoluční design. Spíše o tom, že technická stránka se posunula o několik levelů výše," uvedl Kraus, který všechny hned na úvod zaskočil tím, že na první schůzku týmu přivezl dvanáct různých zimních bund, z nichž postupně vybíral ideální části pro olympijské oblečení. "Z každé jsem se snažil vzít to nejlepší," řekl.

Stejně jako v předešlých případech bude součástí kolekce jeden speciální díl, kterým byly například v Londýně holínky nebo v Soči beranice. "A oproti minulosti má i silný příběh," uvedl generální ředitel české firmy Václav Hrbek. Prozradil pouze, že kolekce bude v českých národních barvách a jedna z bund bude mít stejně jako v Soči zlatou podšívku. "Když Eva Samková v Soči vyhrála zlato a bundu si otočila, tak jsme si řekli, že je to výborná věc, kterou tam musíme dát ještě jednou," uvedl.

Již v únoru zástupci ČOV prozradili, že hlavním motivem české výpravy pro olympijské hry bude sté výročí založení republiky. Součástí oblečení tak bude číslovka sto a další grafické symboly.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.