MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Portyk ve Val di Fiemme skončil dvacátý, mezi sdruženáři kraloval Nor Graabak

Konzistentní výkony od začátku sezony podává ve Světovém poháru Tomáš Portyk. Talentovaný jednadvacetiletý sdruženář v italském Val di Fiemme skončil dvacátý a v pátém letošním startu počtvrté bodoval. Naopak Miroslav Dvořák a Ondřej Pažout byli až v páté desítce pořadí v závěru startovního pole. S náskokem 18 sekund vyhrál v letošní premiéře Nor Jörgen Graabak.

Tomáš Portyk
zdroj: ČTK autor: Sidorják Martin

Sdruženáři měli nezvykle dlouhou závodní pauzu, protože v Otepää před týdnem nebyl dostatek sněhu. Na můstku ve Val di Fiemme si Portyk zajistil 19. pozici pro běh se ztrátou minuty a půl na nejlepšího skokana Jarla Magnuse Riibera z Norska. Ten v běhu odpadl a skončil desátý.

Graabak se dostal do čela ve třetině desetikilometrové trati a pak setřásl i dalšího krajana Espena Andersena. Stříbro ve finiši vybojoval Johannes Rydzek a posunul se v hodnocení seriálu na druhou příčku za dalšího norského závodníka Jana Schmida. Ten dnes skončil čtvrtý.

Portyk si v pořadí SP díky 11 bodům polepšil o tři pozice na šestadvacátou. "Skok nebyl takový, jaký bych si představoval, ale nakonec jsem spokojen. Se slušným během jsem stále bojoval a dalo to na dvacáté místo. A to i díky super práci našich servisáků a také půjčení lyží od Míry Dvořáka. V neděli další šance," uvedl Portyk.

Úvod sezony Portykovi pokazila viróza, ale týden před Vánoci vybojoval životní osmé místo v Ramsau. V sobotu se ve Val di Fiemme poběží sprint dvojic, náročný program v neděli uzavře další individuální závod.

Výsledky SP v severské kombinaci ve Val di Fiemme (Itálie)

1. Graabak (Nor.) 25:56,4, 2. Rydzek (Něm.) -18,3, 3. Klapfer (Rak.) -18,4, 4. Schmid (Nor.) -18,6, 5. A. Watabe (Jap.) -21,3, 6. Andersen (Nor.) -24,2, 7. Riessle (Něm.) -28,3, 8. Hirvonen (Fin.) -31,1, 9. Frenzel (Něm.) -33,5, 10. Riiber (Nor.) -51,1, ...20. Portyk -1:19,9, 46. Dvořák -4:19,9, 48. Pažout (všichni ČR) -5:00,2.