MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Ze sdruženářů bodoval jen Slavík na 15. místě

Ramsau (Rakousko) - Sdruženář Tomáš Slavík skončil v závodu Světového poháru v Ramsau patnáctý a poprvé letos bodoval. V Rakousku se naopak na malém můstku nedařilo Miroslavu Dvořákovi, který vyšel na 39. místě bodově naprázdno. Závod vyhrál Nor Magnus Moan.

Slavík figuroval po skoku na 12. místě a v balíku běžců finišoval po deseti kilometrech patnáctý. Skokanská část naopak nevyšla Dvořákovi, skončil čtvrtý od konce a v běhu se dokázal z 46. místa posunout jen na 39. pozici. Nebodoval ani Pavel Churavý, který se z třicátého místa po skoku propadl o šest příček.

Moan vyběhl na trať třetí a cílem projel první o necelých šest vteřin před krajanem Mikkem Kokslienem. Třetí byl Němec Fabian Riessle. Díky výhře se Moan dostal i do čela průběžného pořadí seriálu SP. Dvořák klesl před nedělním druhým závodem v Ramsau z osmého na 11. místo.