ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Erbanová před startem sezony: Hnacím motorem je olympijská medaile

Velikost textu:

Rychlobruslařka Karolína Erbanová absolvovala dle svých slov nejlepší přípravné období v kariéře a v Pchjongčchangu chce zaútočit na zisk cenného kovu. Ještě předtím však pětadvacetiletou českou reprezentantku čekají starty ve Světovém poháru, ze kterého se na vrchol letošní sezony musí kvalifikovat.

Karolína Erbanová
Karolína Erbanová

"Samotná kvalifikace pro mě cílem není. Myslím si, že kdybych předváděla svůj průměr, tak se kvalifikuji. Jde spíše o to, abych sezonu správně nastavila s jasným cílem, který je v únoru," řekla Erbanová.

Dosavadním olympijským maximem rodačky z Vrchlabí jsou desátá místa na tratích 500 a 1000 metrů ze Soči. V Pchjongčchangu nicméně chce být výše. Ráda by vystoupala na stupně vítězů. "Pokud se už několik let pohybuji do desítky a v minulé sezoně do pětky, tak jaký jiný cíl mohu mít? Nemůžu si dávat cíl skončit do desátého místa, takový si nedává nikdo z první patnáctky. Všichni mají hnací motor postavený na nejvyšších příčkách," uvedla.

Úřadující evropská šampionka ve sprintu se již třetím rokem připravuje v Nizozemsku a stejně jako v minulé sezoně bude členkou týmu Afterpay. "Pořád reprezentuji Českou republiku, ale mám tady víceméně domov a zázemí. Bydlím hodně blízko (haly, pozn. autora) Thialf, vše je pod kontrolou. Člověk je více v klidu," pokračovala Erbanová.

Pochvaluje si zejména spolupráci s trenérem Dennisem van der Gunem. "To je hodně důležité. A s Dennisem to šlo od začátku lehce. Letos jsme na to jen navázali," konstatovala česká reprezentantka, jež se pod vedením současného kouče připravuje druhý rok.

Optimismus jí dodaly i výsledky v kontrolních závodech. "Časy byly nejrychlejší, co jsem kdy před sezonou předvedla. Já jsem známá tím, že na startu ročníku se teprve začínám rozjíždět. Vstup byl výborný a chci na to navázat v sezoně," prohlásila Erbanová, kterou stejně jako ostatní rychlobruslařky čeká ostrý start do sezony příští týden.

Martina Sáblíková s Karolínou Erbanou pózují se svými medailemi
Martina Sáblíková s Karolínou Erbanou pózují se svými medailemi

Úvodní podnik SP se koná v Heerenveenu. "To mi vyhovuje. První závody si dám z domácího prostředí, jako letos na Evropu. Odpadne tak cestování a balení. Poté jedeme do Stavangeru, kam mám z Amsterdamu přímý let, takže to taky není nic hrozného. Až pak nastanou dva trochu náročnější svěťáky v Kanadě a Americe," pochvalovala si program.

Přestože chce hned na začátku uspět, uvědomuje si, že nejdůležitější budou až výkony v únoru. "Na všech závodech budu chtít jet dobře, ale s tím, že některé starty nemusí být stoprocentní. Pořád se trénuje a připravuje na velký závod v únoru. Do té doby musím udělat spoustu důležitých malých kroků," dodala Erbanová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.