ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Úspěšná sezona Sáblíkové může pokračovat. Na MS ve víceboji útočí na další medaili

Velikost textu:

Calgary/Praha - Martina Sáblíková o víkendu zaútočí na další medaili na vrcholné světové akci. Trojnásobná olympijská šampionka patří mezi hlavní favoritky mistrovství světa ve víceboji, které se koná v Calgary. Navazovat zde bude na zlata z únorového MS na jednotlivých tratích a na bronz z mistrovství Evropy ve víceboji. Již tradičním cílem Sáblíkové je jakákoliv medaile. MS ve víceboji sledujte v sobotu i v neděli v přímém přenosu exkluzivně na webu ČT sport.

Radost Martiny Sáblíkové
Radost Martiny Sáblíkové

"Pořád je to mistrovství světa, i když šampionát na jednotlivých tratích byl větší prioritou. Nikdy nejdu na start s cílem zúčastnit se. Chci podat co nejlepší výkon," uvedla Sáblíková. Před rokem vícebojařské MS po úspěšné olympiádě vynechala, v minulosti na něm získala dvě zlata, stříbro i bronz.

"Mám víceboj docela ráda. Ukáže se, kdo je nejvšestrannější. Jsou tu holky, které mají lepší kratší tratě, pak zase specialistky na dlouhé. Je to zajímavé a otevřené do poslední disciplíny," řekla sedmadvacetiletá česká rychlobruslařka.

Její hlavní sokyní by tradičně měla být Nizozemka Ireen Wüstová, která bude útočit na pátý vícebojařský titul za sebou. Velká očekávání má i Američanka Heather Richardsonová, která v sezoně září na kratších tratích. "Je jasné, že po pětistovce bude mít obrovský náskok, pojede ji o tři vteřiny rychleji než já. Uvidíme, jak se to bude smazávat. Jsem na ni zvědavá na dlouhých tratích, pětku jsem ji v životě neviděla jet," uvedla Sáblíková.

Stejně jako na předešlých vícebojařských závodech bude pro Sáblíkovou klíčové, jak se jí podaří zajet úvodní závod na 500 metrů. "Po pětistovce uvidíme, jak to bude vypadat. Když ji člověk pokazí, na dlouhých tratích se to pak těžko smazává. Když mi naopak pětistovka vyjde, mohlo by to být hodně dobré," uvedla Sáblíková, kterou v sobotu ještě čeká trať 3000 metrů. V neděli MS bude pokračovat závodem na 1500 a 5000 metrů.

Sáblíková se do Calgary přesunula již v únoru krátce po skončení MS na jednotlivých tratích v Heerenveenu. Momentálně už je tam plně aklimatizovaná. "Všechno jde podle plánu. Po příletu jsem tady měla asi dva dny, kdy to na ledě nebylo ono. Chtělo se mi spát, ale už to ze mě spadlo. Cítím se v pohodě, dobré pocity mám i z tréninků, ale nechci to moc zakřiknout. V sobotu uvidíme, jak na tom doopravdy jsem," řekla svěřenkyně trenéra Petra Nováka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.