ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Startuje MS rychlobruslařů, Sáblíková pojede o medaili na trojce

Velikost textu:

Heerenven - Další vrchol sezóny mají před sebou rychlobruslaři. Světový šampionát v nizozemském Heerenvenu odstartuje závod na 3000 metrů žen, ve kterém chce atakovat stupně vítězů i Martina Sáblíková. Přímý přenos sledujte od 17:55 na ČT sport a našem webu.

přehrát video
Sáblíková cílí na MS v Heerenveenu na dvě medaile

Trojnásobná olympijská šampionka se v Nizozemsku představí ve čtyřech disciplínách, o medaile bude bojovat i ve své nejsilnější disciplíně: 5000 metrů. "Jakákoliv medaile pro mě bude super. Na pětce mám přece jen ještě větší šance," řekla sedmadvacetiletá rychlobruslařka, která má ve sbírce již 15 medailí z MS na jednotlivých tratích a z vícebojů.

Na pětce přitom bude usilovat o prodloužení skvělé série, protože od roku 2007 ovládla nejdelší ženskou trať na všech individuálních světových šampionátech či Olympijských hrách. "Bylo by super, kdyby to znovu vyšlo. Pokud by se to nepodařilo, zůstanu v klidu," dodala Sáblíková.

Sáblíková by měla startovat i na trati 1500 metrů a v závodu s hromadným startem. Další českou medailovou nadějí bude v Heerenvenu Karolína Erbanová, která pojede pětistovku a kilometr.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.