ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan
ME V KRASOBRUSLENÍ

Krátký program ovládla obhájkyně Medvěděvová, Hanzlíková postoupila do volných jízd

Velikost textu:
aktualizováno 25. 1. 2017 17:23

Ostrava – O skvělé výkony hned na úvod mistrovství Evropy se postaraly ženské krasobruslařky v krátkém programu. Z prvního místa do volných jízd míří obhájkyně světového i evropského titulu Jevgenija Medvěděvová, za kterou skončila Anna Pogorilá. Vynikající návrat zažila Carolina Kostnerová, která zajela třetí nejlepší krátký program a ve volných jízdách se představí i Češka Michaela Lucie Hanzlíková, která je průběžně patnáctá.

Jevgenija Medvěděvová na ME v Ostravě
Jevgenija Medvěděvová na ME v Ostravě

Hanzlíková se představila ve čtvrté závodní skupině a po krátkém programu byla maximálně spokojená. Stejně jako trenérka Monika Škorníčková. Získala totiž 52,39 bodu, což je její nový osobní rekord.

"Jsem moc spokojená, zajela jsem dobře. I s tou chybičkou v rittbergeru. Mám z toho fakt dobrý pocit," řekla Hanzlíková, která si užila i podporu fanoušků. Velkého aplausu se dočkala již před jízdou.

"Já to slyšela, ale už jsem se tak koncentrovala, že jsem to úplně nevnímala," pousmála se rodačka z Karlových Varů. Účastí v pátečním finále si splnila sen. "Byl to cíl i sen. Jela jsem sem s tím a přála si to. A teď se to splnilo," dodala Hanzlíková.

přehrát video
Krátký program Jevgenije Medvěděvové na ME v Ostravě

Velký comeback zažila v Ostravě i Carolina Kostnerová z Itálie. Třicetiletá krasobruslařka, která má ve sbírce pět titulů mistryně Evropy a uspěla i na světovém šampionátu a olympijských hrách, měla na 21 měsíců zastavenou činnost za to, že svému bývalému partnerovi a olympijskému vítězi v chůzi Alexi Schwazerovi pomáhala vyhýbat se dopingovým kontrolám.

Na severu Moravy se sice představila již ve druhé skupině, ale zajela solidní jízdu, získala 72,40 a je třetí. "Nebylo to jednoduché, byla jsem hodně nervózní, ale něco jsem zvládla velmi, velmi dobře a něco jsem mohla udělat líp. Ale aspoň mám prostor se zlepšovat. Jsem velmi šťastná," řekla Kostnerová.

Nejlepší Medvěděvová získala 78,92 bodu a v sedmnácti letech útočí na druhé kontinentální zlato. "Čekala jsme trochu lepší výsledek, chtěla jsem si vytvořit sezonní maximum, ale nakonec je to celkem dobré. Volná jízda bude něco nového a pokusím se zajet co nejlépe," uvedla vycházející ruská hvězda, která loni ovládla i mistrovství světa. Druhá je zatím její krajanka Anna Pogorilá.

Mistrovství Evropy v krasobruslení v Ostravě - po krátkém programu

Ženy: 1. Medvěděvová 78,92, 2. Pogorilá (obě Rus.) 74,39, 3. Kostnerová (It.) 72,40, 4. Sotskovová (Rus.) 72,17, 5. Lecavelierová (Fr.) 63,81, 6. Tóthová (Maď.) 61,49, ...15. Hanzlíková (ČR) 52,39.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.