ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Dušková s Bidařem se na domácím ME poprvé představí mezi seniory

Velikost textu:

Praha - Poslední závod před přechodem do seniorské kategorie čeká na Annu Duškovou a Martina Bidaře ve finále juniorské Grand Prix. Úřadující juniorští mistři světa v kategorii sportovních dvojic se pak budou připravovat na přesun na seniorskou scénu a v lednu budou před domácím publikem v Ostravě debutovat na evropském šampionátu.

Anna Dušková a Martin Bidař
Anna Dušková a Martin Bidař

Zlaté medaile z juniorského MS mají vystavené, ale při závodech na titul nemyslí. "Já osobně ani nevnímám, že bych byla mistryně světa. Na závodě jsou si všichni rovnocenní," řekla Dušková, která den před Silvestrem oslaví sedmnácté narozeniny.

Neobává se, že by je domácí prostředí na evropském šampionátu svazovalo. "Myslím, že nám domácí publikum ještě pomůže. Víme, že tam máme někoho, kdo nám skutečně od srdce fandí," uvedla.

Také její partner je po zkušenosti z juniorské Grand Prix v Ostravě přesvědčen, že k mistrovství Evropy budou přistupovat jako ke každému jinému závodu. "Snažíme se zlepšovat a předvést vždy to nejlepší. Je jedno, jaký je to závod, pořád se snažíme jet stejně," poznamenal.

přehrát video
Duškovou a Bidaře čeká přesun na seniorskou krasobruslařskou scénu

Historicky první čeští juniorští mistři světa v krasobruslení společně bruslí od jedenácti let. Na začátku jim to připadalo divné. "Bylo trapné držet se za ruku, když všichni ostatní jezdili sami," vyprávěla Dušková. Ještě loni přitom oba závodili na mistrovství republiky také jako sólisté.

Pro letošní volnou jízdu zvýšili obtížnost, když sólový dvojitý axel nahradili trojitým salchowem. Snaží se zvyšovat úroveň jednotlivých prvků a pracují také na výrazu, na kterém mají vzhledem ke svému mládí co zlepšovat.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.