Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
čtvrtek 13. prosince 2018 Lucie

Curlerky po dvou porážkách na ME poprvé vyhrály, Skotky udolaly 8:7

Velikost textu:

České curlerky se po dvou porážkách dočkaly na mistrovství Evropy v Tallinnu výhry. Tým skipky Anny Kubeškové ve večerním duelu zdolal obhájkyně titulu Skotky 8:7, předtím ale prohrál se Švýcarskem 5:8. Čeští muži si v nižší divizi B poradili se Slováky 7:6 a mají na kontě dvě výhry.

Anna Kubešková
Anna Kubešková

Skotky loni vyhrály Evropu v trochu jiné sestavě, ale skipkou zůstala někdejší mistryně světa a bronzová olympijská medailistka Eve Muirheadová.

Češkám se proti favoritkám dařilo a v šestém endu se díky čtyřem bodům dostaly do vedení 6:3, ale v devátém o náskok přišly a po třech bodech soupeřek bylo srovnáno 7:7.

přehrát video
Curlerky prohrály i druhý zápas. Švýcarky si náskok pohlídaly

V závěrečném desátém endu dokázala Kubešková se spoluhráčkami využít výhody dohazování, česká skipka utkání rozhodla posledním kamenem.

"Měly jsme na úvod tři těžké soupeře a dvě prohry nebyly frustrující, ale řekněme, že jsme se dostaly pod tlak. Muirheadovou jsme porazily poprvé, což je úspěch," řekla Kubešková.

Výběr skipa Davida Šika nezačal dobře a s čtveřicí bratrů Pitoňáků prohrával po čtyřech endech 1:4, ale postupně zápas srovnal a "dvojkou" v posledním desátém endu rozhodl o výhře. "Nakonec se k nám přiklonila i štěstěna," řekl Šik.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.