ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín
SP BOBISTŮ

Ve Whistleru dominovaly kanadské boby, zvítězili Spring s Wrightem

Velikost textu:

Třetí závod Světového poháru ve Whistleru opanovali domácí Kanaďané. Nejrychlejší čas zaznamenala dvojice Chris Spring a Neville Wright. Druhá skončila posádka vedená Justinem Krippsem, třetí dojel Lotyš Melbardis. Ve vedení celkového pořadí ale zůstává Kripps.

Chris Spring
Chris Spring

Kontroverzním momentem závodu byl nápis na boku bobu dvou ruských posádek, které na odebrání zlatých medailí ze Soči reagovali nápisem "pravda je na naší straně." Vyšetřování ovšem zatím ukazuje na systematický ruský doping. Kromě protestní akce ale ruský pilot Alexandr Kasjanov těsně atakoval stupně vítězů, když skončil čtvrtý.

Obě kola ovládl domácí Chris Spring, který s brzdařem Nevillem Wrightem navázal na triumf z ledna 2016. Vydařený kanadský den umocnil druhým místem Justin Kripps. I závodu žen dominovala kanadská posádka. Zkušená pilotka Kailie Humpriesová, která ve Whistleru získala už olympijské zlato v roce 2010, potvrdila pozici největší favoritky a porazila dvě největší americké soupeřky.

přehrát video
Třetí závod SP bobistů ve Whistleru vyhráli Kanaďané Spring s Wrightem

Závod SP v jízdě na bobech ve Whistleru (Kanada):

Dvojboby: 1. Spring, Wright 1:44,17 (51,84+52,33), 2. Kripps, Kopacz (všichni Kan.) -0,02 (52,02+52,17), 3. Melbardis, Dreiškens (Lot.) -0,09 (52,00+52,26).

Průběžné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Kripps 612, 2. Spring 577, 3. Walther (Něm.) 545.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.