ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Velké dilema Mäkäräinenové: jet, nebo nejet na MS v klasickém lyžování?

Velikost textu:

Ruhpolding (Německo) – Je to těžké rozhodování. Kaisa Mäkäräinenová vyniká mezi biatlonistkami rychlým během. Bývalá klasička by chtěla poměřit síly se specialisty na domácím světovém šampionátu v Lahti. Na druhou stranu se jí však kvůli tomu nechce opouštět biatlonový seriál, protože v něm útočí na celkové vedení.

Kaisa Mäkäräinenová
Kaisa Mäkäräinenová

Biatlonisté budou mít mistrovství světa v Hochfilzenu v první polovině února. Tři dny po skončení začne 22. února v Lahti MS v klasickém lyžování. Mezi běžci už Mäkäräinenová párkrát startovala, na MS 2013 ve Val di Fiemme byla na bruslařské desítce čtrnáctá.

"Je šance, že bych startovala v Lahti. Běžci mi říkali, ať přijedu, jestli chci. Ale musím si to pořádně promyslet," řekla čtyřiatřicetiletá Finka v Ruhpoldingu, kde o víkendu prokázala běžecké schopnosti a i díky dobré střelbě vyhrála sprint i stíhačku. V obou případech před Koukalovou.

přehrát video
Sestřih: Koukalová ve stíhačce druhá, Puskarčíková šestá

Světový pohár v biatlonu vyhrála Mäkäräinenová dvakrát. Nyní by však místo Anterselvy musela absolvovat SP běžců ve švédském Ulricehamnu a splnit kritéria do Lahti. "Nevím, jestli už jsem připravena opustit biatlon, protože ho mám strašně ráda. Když ale umíte rychle běhat, je samozřejmě velké lákadlo jet do Lahti. Ale nemůžu být na dvou místech současně," řekla.

S trenéry se chce prý rozhodnout co nejdříve. Biatlonový pohár bude v Itálii pokračovat od čtvrtka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.