ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Koukalová: Kam se poděla vyvážená střelba? Věřím, že to do MS chytím líp

Velikost textu:

Östersund (Švédsko) – V minulé sezoně byla Koukalová ve střelbě excelentní, úspěšnost si držela kolem devadesáti procent. V té letošní? Třikrát střílela vestoje a pokaždé udělala tři chyby. Ve vytrvalostním závodu Světového poháru v Östersundu hlavně proto skončila až na 17. pozici. Sama neví, kam se koncentrace poděla, ale věří, že se ke svému standardu brzy dostane. Naopak běžecky na tom byla výborně a na tom chce stavět. Dnes je na programu vytrvalostní závod mužů. Přímý přenos vysílá ČT sport a web ctsport.cz od 17:50.

Gabriela Koukalová
Gabriela Koukalová

"Je to hodně špatná bilance a můžu slíbit jediné, že se to budu snažit nějak zlepšit," řekla Koukalová ke střelbě vstoje a dodala: "Nevím, kam se poděla koncentrace a vyvážená střelba z minulého ročníku, ale věřím, že ještě nejsem úplně rozzávoděná a že se to snad do mistrovství světa stihne chytit líp."

Podmínky na střelnici při individuálním závodu ale nebyly jednoduché. Foukalo, vítr se točil a k tomu lehce sněžilo. "Bylo to hodně těžké," přikývla Koukalová.

Nedala na šéftrenéra

Při první střelbě vstoje cítila, že vítr byl nárazový. Podle domluvy s šéftrenérem Ondřejem Rybářem zkusila část střelnice s čistými terči. "Ale udělala jsem tam tři chyby, tak jsem si řekla, že nemám co ztratit a půjdu na druhou stojku na druhou část střelnice, kde se zdálo, že tolik nefouká. Ale hodně to klamalo a na palebné čáře foukalo úplně stejně, možná ještě víc. Navíc jsem mířila na rozstřílené terče, což asi nebylo úplně dobré. Příště budu muset Ondřeje lépe poslouchat," řekla Koukalová.

přehrát video
Koukalová: Podmínky nebyly, jaké jsme si představovaly

Běh stavebním kamenem

Radost mohla mít alespoň z toho, že zaběhla druhý nejrychlejší čas. "Jsem ráda, že si z toho můžu vzít aspoň tuhle pozitivní část. Snažila jsem se soustředit aspoň na běh, když už jsem se střelecky moc nechytala a nezvládla jsem to líp. Aspoň běh vyšel a doufám, že to je dobrý stavební kámen pro další závody," řekla.

Přitom trať nebyla jednoduchá. Místy byla zledovatělá a v některých pasážích komplikovala jízdu hluboká vrstva sněhu. Kupříkladu Kaisa Mäkäräinenová v jednom ze sjezdů upadla. "Není to jednoduché, ale musíme se s tím poprat. Nehledím na to, jestli to někde bylo hluboké, nebo ne. Snažila jsem se jet technicky a vybírat si části, které nebyly tak hrozné," řekla Koukalová.

Zdroj: ČTK, Radiožurnál

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.