ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra
SP v Östersundu

Skvělá Soukalová vyhrála závod na 15 kilometrů

Velikost textu:
aktualizováno 28. 11. 2013 15:01

Östersund - Gabriela Soukalová triumfovala v závodu ve švédském Östersundu po vynikajícím závěru a úspěšné střelbě, kdy na čtyřech položkách minula pouze dva terče. Na patnáctikilometrové trati se představila i Barbora Tomešová, naopak Veronika Vítková kvůli nemoci nenastoupila. Od 17:10 sledujte živě na programu ČT sport a našem webu závod mužů na 20 kilometrů.

Gabriela Soukalová
Gabriela Soukalová

Čtyřiadvacetiletá Soukalová prodloužila svoji sérii výher už na pět závodů. Na konci minulé sezony proměnila ve vítězství tři starty ve finále světového poháru v řadě a v neděli byla při zahájení olympijské zimy členkou vítězné smíšené štafety. K pátému individuálnímu vítězství v SP v kariéře se Soukalová odrazila čtvrtým nejlepším běžeckým časem a kvalitní střelbou, celkem udělala jen dvě chyby.

Hlavně zvládla vyrovnaný závěr. Poslední položku vstoje střílela opatrněji na dva nádechy, tradičně o něco déle, ale zato přesně, což se vyplatilo, protože ani jednou neminula. Ze střelnice vybíhala se ztrátou necelých deseti vteřin na Kuzminovou, ale každým metrem z manka ukrajovala. Tři sta metrů před koncem poprvé vedla o půl vteřiny a ve finiši náskok ještě o kousek navýšila.

Hned za cílem se usmívala a žádná ze soupeřek už ji o radost nepřipravila. "Je to úžasné a fantastické," řekl Ondřej Rybář, který od letošního léta Soukalovou připravuje. "Ona dokázala, že má touhu jít za vítězstvím, že se o to bude prát. Když chce pracovat, je skoro jedno, kde trénuje." Druhá z Češek Barbora Tomešová nasbírala na střelnici jako Soukalová dvě trestné minuty a dvacátým místem si o dvě příčky vylepšila osobní maximum ve SP.

Závod SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko):

Ženy - vytrvalostní závod na 15 km: 1. Soukalová (ČR) 47:56,0 (2 tr. min.), 2. Kuzminová (SR) -1,2 (2), 3. Brunetová (Fr.) -16,2 (1), 4. Jurjevová (Rus.) -26,4 (1), 5. Eckhoffová (Nor.) -38,2 (2), 6. Domračevová -44,7 (4), 7. Skardinová (obě Běl.) -45,8 (2), 8. Wiererová -1:04,0 (2), 9. Oberhoferová (obě It.) -1:25,1 (3), 10. Henkelová (Něm.) -1:30,0, ...20. Tomešová (ČR) -2:17,1 (2).

Vítkovou a Šlesingra do závodu nepustila nemoc

Na startu chyběly dvě české biatlonistky. Veronika Vítková se ráno necítila dobře a závod vynechala, aby mohla jet páteční sprint. "Pokouší se o mě nějaká nemoc. Doufám, že se to nerozjede a budu ready se postavit na start sprintu," napsala Vítková na sociálních sítích, že by chtěla v pátek běžet závod na 7,5 km. Jitka Landová byla diskvalifikována, protože v úterním tréninku porušila bezpečnostní pravidla.

V horší situaci je Šlesingr. Toho trápila chřipka už v závěrečné přípravě a nyní musel dostat antibiotika. "Bohužel jsem si letos ještě úplně všechen pech nevybral," napsal Šlesingr na svém webu. "Čekání na první start se mi tímto zase o něco posouvá a zatím je v nedohlednu. Zásadní je co nejrychleji se už konečně dát zdravotně do pořádku a pak se uvidí, do kterého závodu budu moct naskočit."

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.