MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Biatlonista Moravec dojel ve sprintu dvacátý, vyhrál Fourcade

Ruhpolding - Nejlepším z českých biatlonistů ve sprintu světového poháru v Ruhpoldingu byl Ondřej Moravec na 20. místě. Vyhrál obhájce celkového prvenství a vedoucí závodník průběžného pořadí seriálu Martin Fourcade z Francie.

Martin Fourcade
zdroj: ČTK/AP autor: Matthias Schrader

Moravec doběhl do cíle s minutovou ztrátou na Fourcada a nenavázal na týden staré třetí místo z předcházejícího stíhacího závodu v Oberhofu. O lepší umístění ho připravila chyba z třetí střelby ve stoje.

"Tu chybu si vůbec neuvědomuji. Měl jsem informace o tom, že v závodě se dobře střílí. Vleže jsem si rány pohlídal i na úkor času. Položka vstoje měla rytmus, ale prostě to nevyšlo. Mrzí mě to, ale na druhou stranu jsem rád, že se mi i přes tento nezdar daří držet vysoký standard," řekl po závodě Moravec

Z českých reprezentantů dokázali bodovat také Michal Šlesingr na 27. příčce a o místo horší Jaroslav Soukup. Michal Krčmář s Tomášem Krupčíkem skončili na 79., respektive 99. místě.

"Výkony trojice Moravec, Šlesingr a Soukup dnes musím ocenit. Byť výsledky jsou horší, než jsme letos zvyklí. Sprint byl velmi vyrovnaný a rozhodoval každá detail," řekl po závodě trenér Ondřej Rybář.

Spokojený už nebyl s výkonem benjamínků Tomáše Krupčíka a Michala Krčmáře, oba museli na trestná kola v počtu sedm a čtyři"Jsou ve světovém poháru proto, aby sbírali zkušenosti. Nemají tak co ztratit, a přitom takhle jančí. Absolutně to dnes nezvládli," neskrýval rozhořčení pro svazový web Rybář.

Fourcade si pro třetí vítězství v sezoně doběhl s náskokem 16 vteřin před Jevgenijem Usťugovem. Další Rus Andrej Makovejev byl o půl minuty zpět třetí. Čtvrtý skončil Nor Emil Hegle Svendsen a na druhé pozici průběžného pořadí ztrácí na francouzského lídra 63 bodů.

Sestřih SP v biatlonu v Ruhpoldingu

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Muži - sprint na 10 km:
1. M. Fourcade (Fr.) 23:51,5 (0 tr. okruhů), 2. Usťugov -16,4 (0), 3. Makovejev (oba Rus.) -33,0 (0), 4. Svendsen (Nor.) -39,1 (1), 5. Malyško (Rus.) -39,2 (1), 6. Birkeland -44,3 (0), 7. Bö (oba Nor.) -45,0 (0), 8. Beatrix (Fr.) -47,7 (0), 9. Deryzemlja (Ukr.) -47,9 (0), 10. Perras (Kan.) -49,0 (0), ...20. Moravec -1:01,1 (1), 27. Šlesingr -1:09,1 (1), 28. Soukup -1:12,0 (0), 79. Krčmář -3:11,2 (4), 99. Krupčík (všichni ČR) -4:52,7 (7).

Průběžné pořadí SP (po 11 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 504 b., 2. Svendsen 441, 3. Usťugov 418, 4. Malyško 364, 5. Garaničev (Rus.) 336, 6. Birnbacher (Něm.) 312, ...10. Moravec 271, 23. Šlesingr 191, 50. Vítek 50, 65. Soukup (všichni ČR) 15.