ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Olympijská vítězka Skofterudová zahynula při nehodě na skútru

Velikost textu:

Olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích Vibeke Skofterudová zemřela. Pravděpodobnou příčinou byla nehoda na vodním skútru. Osmatřicetiletá Norka byla nejprve nezvěstná a v neděli bylo její tělo nalezeno na ostrově Svatá Helena na jihu země.

Vibeke Skofterudová
Vibeke Skofterudová

"Třesu se, jsem v šoku a naprosto zničená. Milá Vibeke, odešla jsi příliš brzy," uvedla legenda Marit Björgenová, jež po boku Skofterudové získala ve Vancouveru 2010 ve štafetě jednu ze svých osmi zlatých olympijských medailí.

Poblíž těla Skofterudové byl vodní skútr. Policie proto vychází z toho, že bývalá členka úspěšných norských štafet zahynula při nehodě. Přesnou příčinu jejího úmrtí úřady neoznámily.

Vedle zlata z Vancouveru získala Skofterudová čtyři medaile ze štafet na mistrovstvích světa, z toho dvě nejcennější. Ve Světovém poháru dosáhla v individuálních závodech na 15 pódiových umístění, vítězství jí však uniklo. V roce 2012 vyhrála jako první Norka slavný Vasův běh a časem 4:08,24 stanovila rekord, který platí dosud. Z reprezentace odešla poté, co se nedostala na ZOH v Soči, kariéru ukončila definitivně v roce 2015.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.