ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan
Ski Classics

Kaiser Maximilian Lauf vyhráli Nygaard a Smutná

Velikost textu:
aktualizováno 14. 1. 2017 17:30

Seefeld – Šedesátikilometrový Kaiser Maximilian Lauf vyhrála Češka Kateřina Smutná. V závodu mužů zvítězil ve finiši Nor Anders Nygaard. Nejlépe z Čechů zvládl další pokračování seriálu Ski Classics Petr Novák, který dojel sedmý. Lukáš Bauer obsadil 23. místo. Stanislav Řezáč musel kvůli zdravotním problémům odstoupit.

přehrát video
Závěr závodu Kaiser Maximilian Lauf

Smutná, která v minulých letech jezdila za Rakousko a od této sezony opět reprezentuje Českou republiku, porazila o 11 sekund Astrid Oyre Slindovou z Norska a dostala se na druhé místo v průběžném pořadí seriálu.

Smutná, jež jezdí za Team Santander, v sezoně vyhrála ve švýcarské Pontresině prolog na osm kilometrů a v La Sgambedě na 30 km byla druhá. Protože nejela Vasaloppet China v Čchang-čchunu, není v čele Ski Classics. Ten vede Britta Johansson Norgrenová ze Švédska, která dojela do cíle třetí.

Česká reprezentantka profitovala z toho, že si jako jedna ze dvou lyžařek nechala namazat stoupací vosk, zatímco ostatní soupeřky jely soupaž na hladkých lyžích. "Bylo to správné rozhodnutí," prohlásila Smutná. "Byl to hodně těžký závod kvůli podmínkám, ale lyže fungovaly super," dodala.

Mezi muži se na dalších místech za vítězem seřadili v závěrečném spurtu Nor Tord Asle Gjerdalen a jeho krajan Stian Hoelgaard. Novák ztratil na vítěze necelé tři sekundy, Bauer byl zpět o více než půl minuty.

"Pořadatelé nestíhali uklízet sníh z trati. Přitom říkali, že mají připraveno pět strojů, a slibovali, že v rámci možností bude trať udržovaná. Nezvládli to ani jednou, takže jsme chvílemi měli sníh do půlky lýtek," popisoval Bauer.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.