ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Vonnová si ve sjezdu dojela pro šestnácté vítězství v Lake Louise

Velikost textu:

Lake Louise (Kanada) - Lindsey Vonnová potvrdila, že je královnou Lake Louise, kde si ve sjezdu připsala už šestnácté vítězství, sjezd tam vyhrála potřinácté. Jednatřicetiletá hvězda si celkově dojela už pro 68. pohárové vítězství. Kláře Křížové na 31. místě těsně unikly body.

Lindsey Vonnová
Lindsey Vonnová

Vonnová vyhrála s více než půlsekundovým náskokem přesto, že ve střední části udělala chybu, po níž opustila sjezdařský postoj a bojovala s rovnováhou. "Moc jsem zatlačila na hranu, měla jsem štěstí, že jsem neskončila v síti," komentovala nervózní okamžik. "Ale věděla jsem, že když budu dole rychlá, můžu vyhrát."

Olympijská vítězka a dvojnásobná mistryně světa za sebou nechala o 58 setin sekundy Rakušanku Cornelii Hütterovou a o 1,07 sekundy její krajanku Ramonu Siebenhoferovou. "Nejsem neporazitelná. Mladé holky jsou silné, přicházejí stále nové soupeřky. První místo je to nejnáročnější, je těžké se pořád držet nahoře," řekla Vonnová.

Křížová byla jednu příčku od bodovaného umístění po dvou letech

Američanka zaznamenala 34. vítězství ve sjezdu a už jen dva triumfy jí chybějí k vyrovnání rekordu Rakušanky Annemarie Moserové-Pröllové. Další může přidat hned v sobotu, v neděli se pak v "Lake Lindsey" jede superobří slalom.

Českou reprezentantku Křížovou dělila jedna příčka od pátého bodovaného umístění ve sjezdu v kariéře a prvního po téměř dvou letech. Šestadvacetiletá lyžařka na Vonnovou ztratila 3,60 sekundy, k bodům jí chyběly tři desetiny.

SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise:

Ženy - sjezd: 1. Vonnová (USA) 1:50,50, 2. Hütterová -0,58, 3. Siebenhoferová (obě Rak.) -1,07, 4. Bailetová (Fr.) -1,16, 5. Cooková (USA) -1,27, 6. Suterová a Gutová (obě Švýc.) obě -1,40, 8. N. Fanchiniová -1,59, 9. Stufferová (obě It.) -1,70, 10. Venierová (Rak.) -1,75, ...31. Křížová (ČR) -3,60.

Průběžné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Shiffrinová (USA) 280, 2. Hansdotterová (Švéd.) 195, 3. Gutová 190, 4. Brignoneová (It.) 160, 5. Bremová (Rak.) 123, 6. Strachová (ČR) 110.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.