ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Čeští paralympici vyrazili dobýt Vancouver

Velikost textu:

Praha – Do dějiště uplynulých olympijských her v kanadském Vancouveru dnes odcestovali čeští paralympici. Výprava čítá 19 sportovců a jednu trasérku. Poprvé v historii se na paralympijské hry chystají čeští sledgehokejisté.

Sledge hokejista
Sledge hokejista

Sledgehokejisté narazí ve čtyřčlenné základní skupině vedle Japonska a Koreje i na úřadující mistry světa ze Spojených států. "S Japonskem bychom podle teoretických možností měli bojovat o druhé postupové místo, tam to bude zápas o bytí a nebytí v turnaji," domnívá se trenér českých sledgehokejistů Tomáš Zelenka. "Chtěli bychom do čtvrtého místa, jedeme si tam pro placku, tak snad to vyjde," doufá kapitán české reprezentace Pavel Kubeš.

Druhou část výpravy tvoří čtveřice alpských lyžařů. Největší medailová naděje, zrakově handicapovaná Anna Kulíšková s trasérkou, se k týmu připojí až na místě. Do dějiště her už ale odcestoval Radim Kozlovský, který soutěží na monoski v kategorii sedících. "Největší šance mám buď v super-G, nebo v obřím slalomu. Na ty se těším," uvedl Kozlovský.

Čeští paralympici vyrazili dobýt Vancouver

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.